Evropské ligy

Šmicer se zranil v utkání s Leedsem

25. října 2003 18:49 - PRAHA

Sérii tří porážek se podařilo zlomit fotbalistům Liverpoolu v utkání anglické Premiere League s Leedsem. Rozhodující gól vstřelil v 57. minutě Danny Murphy, jenž na začátku druhého poločasu vystřídal zraněného Vladimíra Šmicra. VÝSLEDKY EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Českého záložníka fauloval už před přestávkou David Batty a Šmicer navzdory snaze nemohl v utkání pokračovat.

Murphy, jenž se vrátil do týmu po zranění zad, získal Liverpoolu podruhé v zápase vedení. Skóre otevřel devátým gólem v sezóně Michael Owen, ale před poločasem vyrovnal Alan Smith. Owena v závěru vystřídal francouzský mladík Florent Sinama- Pongolle a při teprve druhém startu v liverpoolském dresu se poprvé zapsal mezi střelce.

Překvapení se zrodilo v duelu Manchesteru United s Fulhamem, v němž svěřenci Sira Alexe Fergusona prohráli na Old Traffordu 1:3. Manchester kapituloval doma poprvé od loňského září a Fulham jej porazil po dlouhých devětatřiceti letech.

ANGLIE - 10. kolo:
Aston Villa - Everton 0:0, Chelsea - Manchester City 1:0 (34. Hasselbaink), Manchester United - Fulham 1:3 (45. Forlán - 3. Clark, 66. Malbranque, 79. Inamoto), Newcastle United - Portsmouth 3:0 (17. Sheed, 28. z pen. Shearer, 61. Ameobi), Southampton - Blackburn 2:0 (59. Beattie, 87. Griffit), Wolverhampton - Leicester City 4:3 (52. a 60. z pen. Cameron, 68. Raem, 86. Camera - 12. a 15. Ferdinand, 35. Scimeca)

Stuttgart v čele Bundesligy

Gólman Stutgartu Timo Hildebrandt udržel v desátém kole německé fotbalové ligy znovu čisté konto, klub jeho zásluhou porazil Wolfsburg těsně 1:0 a probojoval se do čela tabulky. O tom, zda se na prvním místě udrží, rozhodne nedělní duel dosud vedoucího Leverkusenu s Mönchengladbachem.

Polepšil si i Bayern Mnichov, který rozstřílel Kaiserslautern bez zraněného Vratislava Lokvence 4:1 a posunul se v tabulce z pátého na čtvrté místo. Po dvou gólech obhájců titulu vstřelili Deisler a Nizozemec Roy Makaay, který jich má celkem v této sezoně na kontě už šest.

Jedinou branku Rudých ďáblů dal Miroslav Klose, který se trefil až na druhý pokus. Šanci snížit měl už v 76. minutě z penalty, ale nedokázal překonat gólmana Olivera Kahna. Čestný úspěch Kaiserslauternu vsítil o necelé dvě minuty později.

NĚMECKO - 10. kolo:
Hannover 96 - 1860 Mnichov 1:1 (34. Idrissou - 35. Weissenberger), Eintracht Frankfurt - 1. FC Kolín n.R. 2:0 (64. Frommer, 80. Draguša), SC Freiburg - Werder Brémy 2:4 (60. a 90. Jašvili - 14. a 28. Ailton, 37. Micoud, 65. Klasnič), VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 1:0 (74. Amanatidis), Hansa Rostock - Hertha BSC Berlín 0:1 (31. Luizao), Bayern Mnichov - 1. FC Kaiserslautern 4:1 (1. a 69. Deisler, 27. a 80. Makaay - 78. Klose), Hamburk - Schalke 04 2:2 (29. a 68. Romeo - 73. Matellan, 90. Glieder).

Raúl se blýskl dvěma góly

Kanonýr Raúl ukončil trápení fotbalistů Realu Madrid v utkání osmého kola španělské ligy. 'Bílý balet' prohrával doma na San Bernabeu už po čtvrt hodině hry po brance Yossiho Benayouna. Fanoušky pak uklidnil Zinedine Zidane, který do poločasu vyrovnal, ale to bylo ze strany Realu na dlouho dobu všechno.

Diváky definitivně udobřil až deset minut před koncem Raúl, který dostal Real do vedení a vzápětí zpečetil výsledek na 3:1. Madridský klub se díky tomu v tabulce bodově dotáhl na vedoucí Valencii, kterou čeká dnes večer zápas s La Coruňou.

ŠPANĚLSKO - 8. kolo:
Málaga - Zaragoza 2:1 (28. Litos, 45. Salva z pen. - 89. Drulič), Real Madrid - Santander 3:1 (79. a 90. Raúl, 27. Zidane - 16. Benayoun), La Coruňa - Valencia 2:1 (14. Valeron, 79. Tristán - 72. Mista)

Marseille pokořilo Čecha

Fotbalisté Marseille překonali dvakrát Petra Čecha v brance Rennes a minimálně do neděle se dostali do čela francouzské ligy. Poprvé kapituloval český reprezentační gólman v nastaveném čase první půle, kdy otevřel skóre Belgičan Daniel Van Buyten.

Před téměř 50 tisíci diváků pak pojistil Olympique vítězství nejlepší střelec Ligy mistrů Didier Drogba, jenž vystřídal v útoku Rusa Syčeva. Na výhře Marseille se podíleli také Rudolf Skácel a Štěpán Vachoušek, jenž opustil trávník osm minut před koncem zápasu.

FRANCIE - 11. kolo:
Auxerre - Montpellier 0:1 (40. Rouviére), Guingamp - Toulouse 1:0 (65. Sikimič), Lens - Lille 2:1 (72. Utaka, 74. Bakari - 33. Mančev), Štrasburk - Mety 0:2 (34. a 75. Maoulida), Ajaccio - St. Germain 0:0, Le Mans - Bastia 1:1 (18. Hautcouer - 19. Maurice), Marseille - Rennes 2:0 (45. Van Buyten, 77. Drogba), Nice - Bordeaux 0:0, Nantes - Lyon 0:1 (66. Juninho)