Nedvěd dovedl Juventus k vítězství nad Brescií

Skutečný tahoun týmu. Takový je v současné době Pavel Nedvěda v turínském Juventusu. Poté, co byl jedním z hlavních strůjců vítězství svého klubu v Lize mistrů nad San Sebastianem, činil se reprezentační kapitán i v italské lize. EVROPSKÉ FOTBALOVÉ SOUTĚŽE

Nedvěd vstřelil v utkání s Brescií už v šesté minutě gól, na konečných 2:0 upravil skóre Francouz David Trezeguet.

Český záložník, jenž se v akrobatické pozici parádně opřel do míče, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. "Dal fantastický gól," ocenil jeho ránu jindy uměřený trenér Juventusu Marcello Lippi, jenž v druhé půli Nedvěda za rozhodnutého stavu stáhl ze hřiště.

Ani vítězství ale neudrželo Juventus na čele ligové tabulky. Na první místo se o skóre prodral milánský AC, který v 10. kole Serie A vyhrál na hřišti Sampdorie Janov 3:0.

Milánští si po nečekané porážce v Lize mistrů s Bruggami spravili chuť a zářil především Ukrajinec Ševčenko, jenž se trefil dvakrát v druhém poločase. S osmi brankami vévodí tabulce střelců o gól před Brazilcem Adrianem z Parmy, která porazila rovněž 3:0 Modenu.

ITÁLIE - 7. kolo:
Juventus Turín - Brescia 2:0 (4. Nedvěd, 45. Trezeguet), Lazio Řím - Boloňa 2:1 (83. S. Inzaghi, 89. Corradi - 87. vlastní Dabo), Parma - Modena 3:0 (28. Morfeo, 85. Adriano, 88. Marchionni), Perugia - Udine 3:3 (42. Di Loreto, 43. Bothroyd, 89. Margiotta - 36., 62. a 77. Fava Passaro), Reggina - Ancona 0:0, Sampdoria Janov - AC Milán 0:3 (59. a 90. Ševčenko, 38. Tomasson).

Vigo rozstřílelo Barcelonu

Poslední Espaňol Barcelona utrpěl v osmém kole španělské ligy debakl v duelu s Vigem. Skóre otevřel už po čtvrthodině z penalty Luccin a vzápětí ztratili domácí fotbalisté šanci na dobrý výsledek po vyloučení Pierra Womeho. Hosté využili početní převahu dalšími třemi góly v druhé půli.

ŠPANĚLSKO - 8. kolo:
San Sebastian - Pamplona 1:0 (76. Kovačevič), Betis Sevilla - Albacete 3:2 (41. Tote, 45. Fernando z pen., 50. Capi - 11. Mikel, 65. Parri), Valladolid - Bilbao 2:0 (15. Chema, 53. Makukula), Villarreal - FC Sevilla 3:3 (9. a 69. Anderson, 90. Arruabarrena - 3. Casquero, 23. Reyes z pen., 83. Carlitos), Espaňol Barcelona - Vigo 0:4 (15. Luccin z pen., 58. Miloševič, 76. Mostovoj z pen., 88. Jandro), Mallorca - FC Barcelona 1:3 (85. Correa - 10. Saviola, 22. Ronaldinho, 51. Cocu), Murcia - Atlético Madrid 1:3 (70. Karanka - 13. z pen. a 83. Torres, 37. Nikolaidis).

Arsenal uhrál s Charltonem jen remízu

Fotbalisté Arsenalu se v desátém kole anglické ligy podělili o body s Charltonem, s nímž jen remizovali 1:1. Přesto se vrátili do čela tabulky, i když od druhé Chelsea je po dnešku dělí jediný bod.

Charlton dostal do vedení z penalty Paolo Di Canio. Ital dal svůj vůbec první gól za nový klub, jehož dres obléká od srpna. Pokutový kop nařídil sudí za faul Laurena na Matta Hollanda. O vyrovnání se zasloužil Thierry Henry z trestného kopu.

ANGLIE - 10. kolo:
Charlton - Arsenal 1:1 (27. z pen. Di Canio - 39. Henry), Tottenham - Middlesbrough 0:0

Leverkusen opět v čele Bundesligy

Fotbalisté Leverkusenu se vrátili po několika hodinách do čela německé fotbalové ligy, i když vstřelil Mönchengladbachu pouze jeden gól. Hosté s Ivem Ulichem a Václavem Svěrkošem v základní sestavě nedokázali na branku reprezentačního záložníka Schneidera odpovědět, i když bývalý slávistický obránce Ašanin měl v závěru slibnou šanci při střele hlavou.

Dortmund bez špílmachra Tomáše Rosického, jehož zlobí záda, a dalších deseti zraněných hráčů podlehl v Bochumi nečekaně snadno 0:3. Strůjcem výhry domácích v revírském derby byl Íránec Hašemjan, Jan Koller se svými kolegy z Borussie dobýval domácí branku marně. Dortmund prohrou ztratil kontakt s čelem tabulky.

NĚMECKO - 10. kolo:
Leverkusen - Mönchengladbach 1:0 (49. Schneider), Bochum - Dortmund 3:0 (7. a 56. Hašemjan, 79. Oliseh)