EDINBURGH

Skotský fotbal zažil ve středu nepříjemný incident. Ve šlágru sedmatřicátého kola mezi Hearts of Midlothian a Celtikem Glasgow napadl jeden z fanoušků domácích Hearts kouče Celtiku Neila Lennona. Trenér naštěstí vyvázl bez zranění, protože pořadatelům a trenérovým kolegům se podařilo útok agresivního fanouška zmírnit.

Policie zadržela muže, který napadl manažera Celtiku Glasgow Neila Lennona v utkání proti Hearts.

Lennon právě slavil druhý gól Geryho Hoopera na začátku druhého poločasu, když muž v bílé mikině proběhl kolem pořadatelů a policie a mířil přímo k trenérovi, kterého se chystal nakopnout. Útok se mu však podařil jen částečně, byl rychle zpacifikován a policií vyveden ze stadiónu.

Incidentu přihlížel i bývalý český reprezentant Rudolf Skácel, který při porážce 0:3 na stadiónu Tyncastle odehrál v dresu domácích 77 minut. Po napadení severoirského kouče se na tribunách odehrávaly menší potyčky mezi hostujícími fanoušky a policií.

Hearts téměř jistě stihne trest za nezvládnutí bezpečnosti při zápase, obzvlášť poté, kdy se na adresu kouče Lennona objevila řada výhrůžek.