Díky Galáskovi zůstal Ajax v čele ligy

Tomáš Galásek se stal hrdinou Ajaxu Amsterdam v ligovém šlágru s Alkmaarem. Český záložník v samotném závěru proměnil penaltu, kterou zajistil Ajaxu vítězství 3:2 i setrvání v čele nizozemské tabulky. ZPRAVODAJSTVÍ Z FOTBALOVÉ EVROPY

Před Alkmaar se dostal na druhé místo PSV Eindhoven, který dnes zvítězil 3:1 na hřišti Bredy. Feyenoord Rotterdam, s nímž změří v Poháru UEFA síly Teplice, zápas 10. kola teprve čeká v neděli proti Groningenu.

Nizozemsko - 10. kolo:
Breda - PSV Eindhoven 1:3, Roosendaal - Nijmegen 1:0, Arnhem - Volendam 2:2, Ajax Amsterdam - Alkmaar 3:2.
18. Zwolle90274:182

Jen bezbrankovou remízu uhráli fotbalisté Deportiva La Coruni na hřišti předposlední Murcie a mohou přijít o vedení v tabulce. Jen o dva body méně mají totiž Real Madrid i Valencie, které zápas 14. kola španělské ligy teprve čeká.

Real hostí Bilbao od 21:30, Valencie se představí v neděli na Mallorce. Své fanoušky dnes zklamala také Celta Vigo, která si doma neporadila s dobře organizovanou hrou Santanderu a po bleskovém gólu Izraelce Benayouna ze druhé minuty prohrála.

Španělsko - 14. kolo:
Celta Vigo - Santander 0:1 (2. Benayoun), Murcia - La Coruňa 0:0.
20. Espaňol91268:205

Za vedoucím Anderlechtem Brusel sice zeje osmibodová propast, druhý Genk i třetí Lutych se však snaží vedoucímu týmu belgické fotbalové ligy přiblížit. Genk porazil Antverpy 3:1, hráči Standardu Lutych našli cestu do sítě Beverenu dokonce čtyřikrát.

Belgie - 11. kolo:
Standard Lutych - Beveren 4:0, Mons - St. Truiden 3:4, Genk - Antverpy 3:1, Beerschot - Westerlo 0:2, Lokeren - FC Bruggy 2:0.

Francouzští fotbaloví mistři z Lyonu deklasovali v utkání 12. kola Nice 5:0. Čtyři branky dali domácí hráči už v prvním poločase, po přestávce vstřelil svůj druhý gól v utkání brazilský záložník Juninho Pernambucano.

Jen o branku méně dalo Monako hostům z Le Mans, a třebaže od posledního celku ligy dvakrát inkasovalo, uhájilo v čele tabulky před Lyonem tříbodový náskok. Kontakt s Monakem ztratilo Marseille, které s Rudolfem Skácelem v sestavě prohrálo v Bordeaux 0:1.

Petra Čecha v brance Rennes překonal v zápase se Štrasburkem pouze Senegalec Mamadou Niang, svým sedmým gólem v sezoně vyrovnal čtvrt hodiny před koncem na konečných 1:1. Z bodu z cizího hřiště se radoval i David Kobylík, který ale přišel na hřiště až v 85. minutě.

Francie - 12. kolo:
Lyon - Nice 5:0 (25. a 75. Juninho Pernambucano, 27. Malouda, 39. Elber, 45. Govou), Lille - Guingamp 1:3 (90. Be. Cheyrou - 70. a 89. Bouhrani, 85. Goussé), Mety - Sochaux 0:1 (12. Frau), Monako - Le Mans 4:2 (6. Morientes, 22. vlastní Cousin, 68. Squillaci, 84. vlastní Molefe - 9. Cousin, 11. Peyrelade), Montpellier - Nantes 4:1 (10. a 19. Rui Pataca, 32. Assoumani, 80. Bamogo - 63. Armand), Toulouse - Auxerre 0:3 (7. vlastní Eduardo, 24. Kalou, 90. Violeau), Bastia - Ajaccio 1:1 (45. Maurice - 74. Regragui), Rennes - Štrasburk 1:1 (27. Frei - 72. Niang), Bordeaux - Marseille 1:0 (45. Darcheville).