ISTANBUL

Fotbalový reprezentační útočník Milan Baroš pomohl Galatasarayi Istanbul k vítězství 3:0 v přípravném zápase nad Liverpoolem, v jehož dresu na začátku kariéry odehrál pět sezón. Postaral se o úvodní dvě trefy, na které mu přihrával český spoluhráč Tomáš Ujfaluši.

Fotbalista Galatasaraye Istanbul Milan Baroš

Devětadvacetiletý Baroš poslal domácí do vedení už v osmé minutě akrobatickým half-volejem po Ujfalušiho centru, pět minut před přestávkou předvedl pohotovou hlavičkou poté, co Ujfaluši prodloužil na přední tyči rohový kop. Po Barošově vystřídání v 75. minutě přidali hráči tureckého mužstva další branku. Povedenou ranou k tyči se prosadila střídající ofenzivní švédská posila z Boltonu Johan Elmander.

Obraně Galatasaraye pomohl proti soupeři bez řady tradičních opor udržet čisté konto také na pravém beku hrající Ujfaluši, který do Turecka zamířil v létě z Atlétika Madrid a dnes odehrál devadesát minut.