Trondheim v generálce na Plzeň jen remizoval s ligovým nováčkem

Fotbalistům Rosenborgu Trondheim se příliš nepovedla generálka na středeční odvetné utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Viktorii Plzeň. Úřadující mistr remizoval v norské lize na hřišti nováčka Sogndalu 1:1 a po šestnácti odehraných utkáních je na šestém místě neúplné tabulky.

Pavel Horváth (vlevo) v souboji s Mikaelem Dorsinem z Trondheimu

Hosty poslal do vedení v 64. minutě střídající útočník Bakenga, ale v závěru Rosenborg těsný náskok neudržel. Šest minut před koncem zahrál v pokutovém území rukou další náhradník Holm a rozhodčí ho po necelé půlhodince na trávníku vyloučil. Z nařízené penalty pak vyrovnal Halvorsen.

Trenér Trondheimu Jan Jönsson do utkání nasadil sestavu: Örlund - Lustig, Wangberg, Larsen, Dorsin - Asen, Henriksen, Winsnes - Svensson (34. Bakenga, 86. Olsen), Prica, Moldskred (56. Holm).

Norský šampion bude chtít ve Štruncových sadech napravit nečekanou domácí porážku 0:1 z úvodního duelu. V prvním kole české fotbalové ligy na svém hřišti zaváhala i Plzeň, která uhrála remízu 2:2 s Libercem.