Evropské ligy

22. srpna 2011 14:37 - ARNHEM

Silný a nebezpečný, přesně jak ho známe z české ligy. Fotbalový útočník z Pobřeží slonoviny o víkendu v nizozemské lize znovu udeřil. Bony Wilfried se v duelu svého Vitesse Arnhem proti Utrechtu (2:1) postaral o oba góly. První dal na začátku zápasu z penalty, ke druhému se jako nezadržitelný tank prodral v předposlední minutě a rozhodl. Za tři kola tak má na kontě tři trefy.

vitesse.nl

Krásné třetí místo patří po třech kolech nizozemské ligy fotbalistům Vitesse Arnhem. Poděkovat mohou především Bonymu Wilfriedovi. Bývalý útočník Sparty rozhodl sobotní duel s Utrechtem stylem sobě vlastním. Dal oba góly a především ten z 89. minuty měl cenu zlata, protože byl vítězný.

Domácí měli již v 6. minutě výhodu sporné penalty a Bony ji s jistotou proměnil. Mulenga z Utrechtu sice ve 26. minutě vyrovnal, hlavní postavou utkání však byl i nadále útočník z Pobřeží slonoviny. Minutu před přestávkou zazdil Wilfried velkou šanci, ve druhém poločase pak hlavou trefil břevno.

Tabulka střelců nizozemské ligy po 3. kole:
4 - Janko (Twente), 3 - Wilfried (Arnhem), Sulejmani (Ajax), Altidore (Alkmaar), Bacuna, Matavz (oba Groningen), Mulenga (Utrecht), Mertens (Eindhoven).

Hostující Nilsson dostal v 87. minutě červenou a již za dvě minuty Arnhem přesilovku využil. Wilfried se důrazně probil za dlouhým centrem a střelou zblízka se pasoval na hlavního hrdinu zápasu.

Po třech odehraných kolech má Bony na kontě tři góly a za vedoucím Jankem z Twente zaostává v tabulce střelců jen o jednu branku.

Tomáš Kalas už v dresu Vitesse ArnhemTomáš Kalas už v dresu Vitesse Arnhemfoto: vitesse.nl

Wilfriedovi teď bude nahrávat i mladý český stoper

Arnhem stál také o bývalého Wilfriedova parťáka Václava Kadlece, Sparta však nabídku na mladého reprezentanta odmítla. Přesto se Bony českého spoluhráče dočkal. Jak už bylo dříve avizováno, do Vitesse přichází na roční hostování z Chelsea osmnáctiletý stoper Tomáš Kalas. Bývalý obránce Olomouce se nedávno výraznou měrou podílel na zisku stříbrných medailí na evropském šampionátu do 19 let v Rumunsku.

„Je to pro Tomáše další posun v kariéře. Původně se plánovalo, že zůstane v rezervě Chelsea ještě rok, ale udělal velký výkonnostní skok a Chelsea chce, aby pravidelně hrál nejvyšší soutěž. Arnhem má s Chelsea nadstandardní vztahy a mladí hráči z Chelsea často chodí do tohoto klubu na hostování. Je to velká šance udělat důležitý krok v kariéře,“ informoval Sport.cz hráčův agent Viktor Kolář, šéf společnosti Sport Invest Group, který mladíka do Nizozemska v pondělí doprovázel.

Kalas dostal dres s číslem 2 a Arnhem ho v pondělí po obědě představil jako svou novou posilu.