Real dostal výprask v Seville

Čtyřikrát museli lovit fotbalisté Realu Madrid míč z branky na půdě FC Sevilla. Již jistý osmifinalista Ligy mistrů zcela propadl v první půli, o čestný úspěch se postaral jen Ronaldo. Real tak propásl šanci posunout se na druhé místo tabulky španělské ligy. ZPRAVODAJSTVÍ Z FOTBALOVÉ EVROPY

Deportivo La Coruňa se otřepalo z osmibrankového přídělu v Lize mistrů a ve španělské nejvyšší soutěži si připsalo cenné vítězství 2:1 nad San Sebastianem. Zápas ale otočili domácí až v úplném závěru a navíc to nebyli ani v jednom případě oni, kdo dopravil míč do sítě soupeře.

Smolařem utkání byl totiž hostující Igor Jauregi, který si nejprve ve 72. minutě srazil do branky přihrávku Joana Capdevily a dvě minuty před koncem změnil směr hlavičkové střely Waltera Pandianiho, takže gólman Sander Westerveld byl podruhé bezmocný.

Španělsko, 11. kolo
Albacete - Málaga 0:1 (62. Salva), Atlético Madrid - Villarreal 1:0 (65. Novo), Pamplona - Valladolid 1:1 (45. Valdo - 30. Sales), Mallorca - Murcia 4:1 (40. a 45. Correa, 6. Colsa, 68. Eto'o - 29. Karanka), Valencie - Santander 1:2 (25. Baraja - 22. a 49. Bodipo), FC Barcelona - Betis Sevilla 2:1 (43. Kluivert, 84. Marquez - 53. Fernando), FC Sevilla - Real Madrid 4:1 (5. vlastní Helguera, 7. Dario Silva, 15. Alves, 39. Casquero - 55. Ronaldo).

Berger přispěl ke kanonádě Portsmouthu

První poločas sobotního utkání mezi Portsmouthem a Leedsem nenapovídal nic o kanonádě, která se strhla po obrátce. O přestávce svítil na ukazateli stav 2:1 pro domácí Portsmouth, ale v dalších pětačtyřiceti minutách pálili hostitelé do černého čtyřikrát.

Jednou se trefil i bývalý reprezentant Patrik Berger, čtvrthodiny před koncem zvyšoval na 5:1. Rozložený Leeds nakonec inkasoval celkem šestkrát a odvezl si potupnou porážku 1:6.

K velkému překvapení se schylovalo v londýnském derby mezi Arsenalem a Tottenhamem. Arsenal nakonec odvrátil hrozbu první porážky v sezoně, navíc doma, a dvěma góly v druhém poločase nepříznivé skóre otočil. Postarali se o to Robert Pires a Frederick Ljungberg.

Fanoušky na Highbury šokoval po pěti minutách hry Darren Anderton. Bývalý anglický reprezentant vykřesal pro Tottenham jiskřičku naděje, že se mu po dlouhých deseti letech povede porazit Arsenal v jeho vlastní baště. Jenže kouč Arséne Wenger o přestávce svým svěřencům pořádně promluvil do duše, a ti zápas otočili.

Anglie - 12. kolo
Wolverhampton - Birmingham 1:1 (66. Iversen - 49. Forsell), Arsenal - Tottenham 2:1 (69. Pires, 79. Ljungberg - 5. Anderton), Aston Villa - Middlesbrough 0:2 (30. Zenden, 49. Ricketts z pen.), Bolton - Southampton 0:0, Charlton - Fulham 3:1 (69. a 76. Johansson, 10. Stuart - 89. Davis), Portsmouth - Leeds 6:1 (17. Stefanovič, 45. O'Neil, 63. Foxe, 71. O'Neill, 75. Berger, 86. Ayegbini - 19. Smith).

Svěrkoš se znovu trefil, gól dal i Štajner

Dva čeští fotbalisté se v sobotních zápasech německé fotbalové ligy zapsali mezi střelce. Jiří Štajner vsítil čestný úspěch Hannoveru v zápasu s Brémami, které vyhrály vysoko 5:1. Ani gól Václava Svěrkoše nevynesl Mönchengladbachu body, protože prohrál s Herthou Berlín 1:2.

Podeváté v sezoně vyhrál Stuttgart, jehož brankář Timo Hildebrandt udržel už podesáté čisté konto. Na lídrovi tabulky si tentokrát vylámal zuby Frankfurt, jemuž nebyla nic platná ani výhoda domácího prostředí.

Hvězdou dnešních zápasů byl Alexander Jašvili, jehož hattrick rozhodl o vítězství Freiburgu nad Wolfsburgem. Gruzínský fotbalista už se letos trefil šestkrát.

Hannover utrpěl už pátou porážku. Proti rozjetým Brémám dnes neměl šanci a už v poločase prohrával 0:3. Po změně stran sice stav zkorigoval Štajner, ale hosté přidali do konce zápasu ještě dvě branky.

Nepovedené utkání sehrál i Kaiserslautern, který kapituloval 0:4 v Rostocku.

Německo - 12. kolo
Hannover - Brémy 1:5 (55. Štajner - 8. a 37. Valdez, 41. a 79. Klasnič, 87. Ernst), Freiburg - Wolfsburg 3:1 (31., 33. a 76. Jašvili - 62. Topič), Hertha Berlín - Mönchengladbach 2:1 (16. Luizao, 86. Mandlung - 7. Svěrkoš), Frankfurt - Stuttgart 0:2 (8. Szabics, 69. Kuranyi), Rostock - Kaiserslautern 4:0 (22. a 33. Di Salvo, 15. Rydlewicz, 79. Max), Hamburk - Mnichov 1860 3:2 (53. a 75. Romeo, 77. Mahdavikia - 57. Schwarz, 90. Franz), Bochum - Kolín n. R. 4:0 (7. Hashemian, 15. Madsen, 45. Kalla, 87. Stevič).