Sivok se trefil počtvrté v sezóně. Besiktasi však k výhře nepomohl

ISTANBUL

Fotbalový obránce Tomáš Sivok dnes znovu ukázal svůj gólový apetit této sezóny. V předehrávce 26. kola turecké ligy se Sivassporem si připsal už čtvrtý ligový zásah tohoto ročníku, Besiktasi Istanbul to však stačilo jen na remízu 1:1. Besiktas tak na třetím místě tabulky ztrácí na vedoucí Galatasaray osm bodů, ale má o odehrané utkání více.

Tomáš Sivok se v dresu Besiktase Istanbul trefil počtvrté v sezóně.

Do utkání zasáhla čtveřice českých krajánků, z toho tři na straně domácího Sivassporu, jehož obranu řídí Jan Rajnoch s Jakubem Navrátilem a v záloze nastupuje Milan Černý. Všechny tři ale zastínil Sivok, který zazářil především v 43. minutě.

Fernández rozehrál přímý kop ze čtyřiceti metrů, centrovaný míč našel uprostřed vápna Sivokovu hlavu a reprezentační stoper poslal balon přesně k tyči. Pomohlo mu i to, že se jeho strážci srazili a Sivok tak zůstal nekrytý. Pro Sivoka to byl osmý ligový gól během čtyř sezón v tureckém klubu. Jednu trefu přidal i v srpnovém předkole Evropské ligy proti Vladikavkazu.

Na výhru to však dnes nestačilo, jelikož pět minut před koncem srovnal povedenou střelou z dálky domácí Kilič.