Rubriky:

Evropské ligy

Baroš: V Portugalsku chybět nebudu

25. listopadu 2003 13:13 - PRAHA

Snad symbolicky 13. září odehrál český fotbalový útočník Milan Baroš v utkání anglické fotbalové ligy pouhých pět minut, když jej skluzem zasáhl Markus Babbel. Hráč Liverpoolu opustil hřiště na nosítkách, později se podrobil operaci lýtkové kosti a od té doby si fotbal nezahrál. Jak je na tom český reprezentant nyní, prozradil v rozhovoru pro deník Právo.

 

Internet

Od poloviny září jste nehrál fotbal. Bývalý spoluhráč Babbel vám způsobil zlomeninu lýtkové kosti a zhmoždění kotníku. Jak jste na tom nyní?
Už se cítím výborně, protože druhý týden běhám. V pátek jsem absolvoval důležitou lékařskou kontrolu, která potvrdila, že kost je dobře srostlá a zmizely i nejmenší prasklinky. Kotník je ještě trochu zhmožděný. Při běhání ho cítím, ale je to snesitelné.

Kdy byste se mohl zapojit do přípravy s mužstvem?
Podle lékařů bych tak za tři týdny měl začít trénovat naplno.

Myslíte, že stihnete ještě do konce roku odehrát nějaký zápas?
Doufám, že za rezervu ano, ale na Premiér League si musím počkat až po Novém roce.

Tento rok asi nebude patřit k vašim nejlepším...
Z pohledu zranění určitě ne, přišel jsem skoro o půlku sezóny. Z herního pohledu to tak špatné nebylo, a co se týká výsledků, pak je především z pohledu reprezentace super. Jsem rád, že jsem přispěl k postupu na EURO. Věřím, že v Portugalsku chybět nebudu.

elt, Právo

Zrušit