Francouzi chválí zázračného Čecha, Vachoušek se nelíbil

PAŘÍŽ

Pochvalu nedělního francouzského tisku si vysloužil brankář Rennes Petr Čech za svůj výkon v sobotním utkání s Paris St. Germain. "Zázračný, krásný zákrok," uchvátil komentátora Le Journal du Dimanche Čechův zákrok z 8. minuty utkání, jímž vyrazil hlavičku osamoceného Reinalda. Rennes díky Čechovi uhájilo domácí tvrz, v níž ještě neprohrálo.

Podobně se vyjadřuje i sportovní list L'Équipe, podle něhož tento zákrok příznivě ovlivnil Čechův výkon v celém zápase. Deník mu na své stupnici 1- 10 dal šest bodů. Proti brance, jíž se PSG ujal vedení, byl ale český reprezentant bezmocný.

Poměrně příznivě (5,5) hodnotil L'Équipe také výkon Václava Drobného v dresu Štrasburku, který porazil doma Bastiu 4:2. Drobný se podle listu dobře snažil rozehrávat akce domácích a organizovat ofsajdové pasti na korsické útočníky, jen prý byl občas pomalý. Za Štrasburk si poslední čtvrthodinku zahrál také David Kobylík.

Drobný je na úterý předvolán před disciplinární komisi, kde by se konečně mohl dovědět verdikt ve věci svého údajného dopingu v květnovém zápasu v Rennes.

Za Marseille, která v pátek prohrála doma s Monakem 1:2, nastoupil i Štěpán Vachoušek, jehož výkon se ale znovu nelíbil - L'Équipe mu dal známku 3,5. V první půli prý český fotbalista nebyl schopen přihrát a hrál dozadu, částečné zlepšení se dostavilo až v druhém poločasu. Ve vítězném týmu Monaka nastoupil v posledních okamžicích zápasu Jaroslav Plašil.