Stuttgart prohrál na Bayernu

Fotbalisté Stuttgartu ztratili v bundeslize auru neporazitelnosti. V šlágru 15. kola na hřišti Bayernu zařídil první prohru dosavadního lídra soutěže nizozemský ostrostřelec Roy Makaay čtvrt hodiny před koncem. Nezdar Stuttgartu nahrál Brémám, které ve druhém dnešním hitu vyhrály na trávníku třetího Leverkusenu.

Bayern nebyl v zápase účastníků osmifinále Ligy mistrů lepším týmem a jeho naděje žila jen díky neschopnosti soupeře proměnit vyložené šance, ale také zásluhou brankáře Olivera Kahna.

Po jeho odkopu pak využil nepozornosti obránce Fernanda Meiry Makaay a osmým gólem v sezoně se postaral o to, že Stuttgart s mnichovským celkem neuhrál bod už pošesté za sebou.

Výsledky - 15. kolo:
Kaiserslautern - Schalke 0:2 (6. Asamoah, 85. Agali), Hertha Berlín - Mnichov 1860 1:1 (53. vlastní Costa - 57. Lauth), Rostock - Kolín n/R 1:1 (64. Prica - 34. Podolski), Leverkusen - Brémy 1:3 (72. Nowotny - 42. Ailton, 44. Krstajič, 90. Lisztes z pen.), Bayern Mnichov - Stuttgart 1:0 (75. Makaay), Hamburk - Freiburg 4:1 (7. Reinhardt, 18. Barbarez, 67. Maltritz, 88. Rahn - 51. Antar), Bochum - Frankfurt n/M 1:0 (21. Hašemjan).

Portugalský fotbalista Pauleta rozhodl gólem o vítězství Paris St. Germain 2:1 nad Bordeaux, v jehož dresu v uplynulých třech sezonách nastřílel 65 ligových gólů. Útočník se trefil dvě minuty po začátku druhého poločasu a pařížský tým se díky výhře posunul v tabulce na druhé místo pět bodů za vedoucí Monako.