Barcelonské derby plné červených karet

Sobotní derby fotbalových klubů z Barcelony ve španělské lize je zralé na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Rozhodčí Pino Zamorano totiž vytáhl šest červených karet, po třech na obou stranách, a na trávníku tak vydrželo až do konce jen šestnáct hráčů. Slavnější FC vyhrála bizarní zápas na půdě posledního Espaňolu 3:1. ZPRAVODAJSTVÍ Z FOTBALOVÉ EVROPY

Co se týče branek, všechny padly během prvních 36 minut. Pak se ale děly věci nevídané: jako první se poroučel ještě před přestávkou domácí De la Peňa, brzy po změně stran oslabili hosty Marquez a Quaresma a karetní představení sudího Zamorany pokračovalo dál. Po hodině hry dostal druhou žlutou Soldevilla, následně bez předchozího varování viděl červenou Nizozemec Cocu a v závěru ještě po druhé žluté Lopo.

Barcelona se po čtyřech zápasech bez vítězství v lize konečně dočkala. Za úspěch mohla vděčit především střelci dvou branek, nizozemskému útočníkovi Patricku Kluivertovi, třetí gól přidal Brazilec Ronaldinho vracející se po zranění. V tabulce si "Barca" polepšila z jedenáctého na šesté místo, ale její soupeři mají zápas 16. kola teprve před sebou.

Španělsko - 16. kolo:
Espaňol Barcelona - FC Barcelona 1:3 (9. Cruyff - 21. a 36. Kluivert, 10. Ronaldinho), Celta Vigo - Atlético Madrid 2:2 (36. Luccin, 41. Miloševič - 16. Simeone, 82. Lequi), Villarreal - San Sebastian 2:0 (13. Riquelme, 33. Anderson).

Dvoubrankové manko dohnali v závěrečné půlhodině fotbalisté Sampdorie Janov v Perugii a mohli být v italské lize rádi alespoň za bod . Vyrovnávací gól vstřelil v 89. minutě Francesco Flachi, autor zároveň i úvodní branky zápasu. Sampdoria nicméně přišla o sedmé místo v tabulce, na němž ji vystřídalo Udine po výhře 1:0 nad Lecce.

Itálie - 13. kolo:
Udine - Lecce 1:0 (31. Pinzi), Perugia - Sampdoria Janov 3:3 (39. Ignoffo, 55. Margiotta, 58. Tedesco - 16. a 89. Flachi, 60. Doni).