Nedvěd režíroval vítězství Juventusu

Po hořkých porážkách s Interem Milán a Laziem Řím si fotbalisté Juventusu Turín v italské lize spravili chuť nedělním vysokým vítězstvím 4:0 nad Parmou. Na výhře se podílel i Pavel Nedvěd, který na první gól přihrál Miccolimu a poslední čtvrtý gól dal sám. V tomto ročníku Serie A se Nedvěd trefil už počtvrté.

Miccoli dostal znovu šanci díky zranění Francouze Trezegueta a zatím dělá trenérovi Lippimu radost. V devátém utkání dal už pátý gól, když se dnes trefil dvakrát. Juventus se přiblížil na rozdíl jednoho bodu vedoucímu AS Řím, který hraje večer s Modenou.

O bod více než obhájci titulu má také druhý AC Milán, jenž si kvůli Interkontinentálnímu poháru přeložil zápas se Sienou na 28. ledna. Inter Milán po vyřazení z Ligy mistrů vyhrál 2:0 v Boloni a v tabulce je čtvrtý. Uspělo také Lazio, které po úterní prohře se Spartou, zdolalo Anconu těsně 1:0 zásluhou parádního lobu záložníka Liveraniho.

Itálie - 13. kolo:
Ancona - Lazio Řím 0:1 (75. Liverani), Boloňa - Inter Milán 0:2 (29. Martins, 39. Recóba), Brescia - Empoli 2:0 (15. Mauri, 20. Di Biagio), Juventus Turín - Parma 4:0 (10. a 31. Miccoli, 70. Del Piero, 72. Nedvěd), Reggina - Chievo 0:0.

Fotbalisty Chelsea vystřídal po 16. kole anglické ligy v čele tabulky anglické ligy Arsenal. 'Kanonýři' využili sobotní porážky dosud vedoucího týmu a po dnešním vítězství 1:0 nad Blackburnem se usadili na první místě s náskokem jednoho bodu před Manchesterem United. Chelsea je třetí o další bod zpět.

Arsenalu zařídil výhru Nizozemec Bergkamp, který ukázal, že ani v 34 letech není v nabitém kádru přebytečný. V jedenácté minutě dostal přihrávku od Tourého, jenž předtím obelstil Slováka Greška, a neomylně skóroval. Arsenal měl v utkání jasně navrch, ale další gól už nepřidal.

Anglie - 16. kolo:
Aston Villa - Wolverhampton 3:2 (21. a 24. Angel, 48. Barry - 36. Rae, 80. Kennedy), Arsenal - Blackburn 1:0 (11. Bergkamp),  Leeds - Fulham 3:2 (41. Duberry, 46. Viduka, 88. Matteo - 47. a 86. Saha). .

Valencie sice v Seville domácímu Betisu gól nedala, ale přesto si odvezla cenné vítězství. Rozhodla o tom vlastní branka Juanita v 17. minutě. Valencie se minimálně do skončení zápasu Realu Madrid s La Coruňou dostala do čela tabulky.

Španělsko - 16. kolo:
Betis Sevilla - Valencie 0:1 (17. vlastní Juanito), Valladolid - Murcia 0:0, Málaga - Mallorca 3:1 (11. Fernando Sanz, 72. Duda, 90. Salva z pen. - 31. Eto'o), Santander - Pamplona 0:0, Zaragoza - Albacete 0:1 (79. Mikel),  Real Madrid - La Coruňa 2:1 (44. Ronaldo, 84. Raúl - 62. Pandiani).

Osmá branka Jana Kollera v tomto ročníku německé ligy nezabránila prohře fotbalistů Dortmundu na hřišti Mönchengladbachu. Český útočník vyrovnal v jedenácté minutě pár sekund poté, co domácím získal vedení Slovák Demo. Zoufalou bilanci Dortmundu na hřištích soupeřů pak potvrdil bývalý slávista Ašanin, jenž sedm minut před koncem rozhodl. Další branky mohli přidat v závěru Van Hout a Ivo Ulich, ale oba trefili jen břevno.

Mönchengladbach, za který odehrál závěrečnou půlhodinu Václav Svěrkoš, se výhrou opět o něco vzdálil sestupovému pásmu. Naopak Dortmundu čím dál víc unikají soupeři z čela tabulky.

Německo - 16. kolo:
Mönchengladbach - Borussia Dortmund 2:1 (11. Demo, 83. Ašanin - 12. Koller), Wolfsburg - Hannover 2:1 (29. Baiano, 68. Petrov - 14. Stendel).