Hvězdy Realu se trápily s druholigovým týmem

Vše šlo podle předpokladů. Fotbalisté Realu Madrid se ve Španělském poháru na hřišti druholigového Leganésu rychle ujali dvoubrankového vedení. Ale potom se začaly dít velké věci. Domácí třemi brankami otočili výsledek a drželi 'bílý balet' zkrátka. Nakonec však dvě minuty před koncem kapitulovali a Raúl pak v prodloužení senzaci odvolal.

Raúl spasil Real. Hvězdy z Madridu měly ve Španělském poháru na hřišti druholigového Leganésu namále.

V sestavě Realu sice chyběli Figo i čerstvý vítěz ankety FIFA Zidane, ale Beckham, Roberto Carlos a Raúl měli být zárukou hladkého postupu. Anglický špílmachr i španělský kanonýr se také postarali o vedení 2:0, jenže ještě do přestávky brankáře Césara dvakrát překonal Borja a bylo vyrovnáno.

Leganés z madridského předměstí, v jehož dresu nastupuje hned devět rodáků z Argentiny, šel dokonce do vedení, když si dal Pavon vlastní gól. Kouč Quieroz poslal na hřiště i Ronalda, o vyrovnání se však postaral až dvě minuty před koncem Argentinec Solari. Postup vydřel Realu až Raúl a madridský velkoklub si mohl oddechnout.

Suverénní Celtic se pakoval z poháru

Ve skotské lize vládne Celtic Glasgow pevnou rukou, ale v Ligovém poháru byl pokořen. Přemožitele našel v Edinburghu, ve čtvrtfinále jej domácí Hibernian porazil 2:1. Přitom soupeř Teplic v Poháru UEFA vedl, ale domácí srovnali a osm minut před závěrečným hvizdem rozhodli o svém postupu.

V Edinburghu se tak slavil nečekaný úspěch, vždyť Celtic v dosavadních šestnácti kolech skotské nejvyšší soutěže ani jednou neprohrál a jasně vede tabulku. Loňský finalista Ligového poháru Celtic odehrál zápas v sestavě: Douglas - Balde, Varga, Kennedy - Crainey, Miller, Lambert, Thompson, Wallace - Larsson, Sutton (50. Maloney).

Hibernian se v semifinále utká s obhájci trofeje z Rangers, druhou dvojici tvoří FC Dundee a Livingston.

Milánský AC si poradil se Sampdorií

Fotbalisté AC Milán vyřadili Sampdorii Janov a postoupili do čtvrtfinále Italského poháru. Soupeř pražské Sparty v únorovém osmifinále Ligy mistrů zvítězil už v prvním utkání na soupeřově hřišti 1:0 a doma si tento výsledek zopakoval. Branku vstřelil ve 14. minutě Filippo Inzaghi.

Obhájce trofeje AC Milán hrál v sestavě: Abbiati (35. Fiori) - Šimič, Laursen, Costacurta, Kaladze - Brocchi, Redondo, Seedorf - Rui Costa (58. Kaka), Serginho - F. Inzaghi (68. Borriello).

Mezi střelce se v odvetných pohárových duelech zapsal i český reprezentant Marek Jankulovski, který v utkání Udine proti Boloni proměnil v 70. minutě penaltu a zvýšil na 2:0. Domácí celek nakonec zvítězil 3:0, už na boloňském trávníku si přitom zajistil jednobrankový náskok. Podle známkování agentury ANSA byl Jankulovski nejlepším hráčem zápasu.

Postoupil také Juventus, který i bez nemocného Pavla Nedvěda podruhé porazil Sienu 2:1. V lednovém pohárovém čtvrtfinále se utkají Udine - Inter Milán, Perugia - Juventus Turín, Lazio Řím - Parma a AS Řím - AC Milán.