Rubriky:

Evropské ligy

Baroš chystá návrat, Šmicer se omlouval fanouškům

19. prosince 2003 11:46 - LIVERPOOL

Český útočník Milan Baroš se ještě letos zapojí do tréninku liverpoolských fotbalistů. Dravého forvarda vyřadila zlomenina nohy, kterou utrpěl v polovině září v souboji s Blackburnem. "Nesmíme nic uspěchat, ale vypadá to velmi optimisticky," nechal se slyšet trenér Liverpoolu Gérard Houllier.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Francouzského trenéra příjemné zprávy o zdravotním stavu českého reprezentanta musely potěšit. Kvůli zranění je totiž ze hry jiný útočník Michael Owen. Marodku doplňují ještě Harry Kewell a Salif Diao.

Baroš by se měl připojit ke spoluhráčům nejpozději do deseti dnů, sdělil lékař. Útočník se zranil 13. září, když jej po pouhých pěti minutách hry nešťastným skluzem zasáhl bývalý parťák z Liverpoolu Markus Babbel. Baroš se pak musel podrobit operaci lýtkové kosti, navíc měl i pohmožděný kotník.

Následovalo dlouhé období bez fotbalu, které by mělo nyní skončit. Baroš si zřejmě nejdříve zahraje za liverpoolskou rezervu a pokud vše půjde dobře, mohl by se po Novém roce opět objevit v Premier League.

Šmicrova omluva

"Omlouvám se," vzkázal fanouškům Liverpoolu jiný Čech v týmu Vladimír Šmicer. Záložník neudržel nervy na uzdě během sobotního zápasu se Southamptonem. Nepovedlo se mu zabránit na brankové čáře gólu hostů a vyslechl si neurvalé připomínky jednoho z příznivců. Na ty reagoval stejně nevybíravě.

K incidentu navíc došlo přímo pod tribunou, na níž sedávají nejhlučnější a nejvěrnější fanoušci týmu. "Lituji toho, co se stalo. Stalo se to v zápalu boje, ale přesto - neměl jsem takhle reagovat," cituje Šmicrovu omluvu internetová stránka klubu. "Nehulákal jsem na celý kotel, jen na toho fanouška," dodal hráč.

Sport.cz

Zrušit