Ferdinand si 8 měsíců nezahraje - odmítl dopingovou zkoušku

EVROPA

Osm měsíců si od fotbalu nedobrovolně odpočine obránce anglického Manchesteru United Rio Ferdinand. Jelikož trest se začne počítat od poloviny ledna, prošvihne jak závěr Premier League, Ligy mistrů, tak i ME v Portugalsku. Trest dostal za to, že se 23. září odmítl podrobit dopingové kontrole. Hráč musí navíc zaplatit 50 000 liber (cca 2 350 000 Kč).

Pětadvacetiletého anglického reprezentanta v říjnu národní asociace potrestala zákazem startu v kvalifikačním utkání o postup na evropský šampionát v Turecku, ale povolila mu dál hrát za Manchester. Proti tomuto rozhodnutí se postavil i předseda FIFA Sepp Blatter.

Páteční verdikt nezávislé disciplinární komise byl podstatně tvrdší. "Komise se jednomyslně shodla, že vina je na straně Ferdinanda," uvedl její mluvčí.  Nejdražší obránce světa se může do 14 dnů proti dnešnímu rozhodnutí odvolat

Francie

V páteční předehrávce první francouzské ligy remizoval Paris St. Germain v Lyonu 1:1

Portugalsko

Fotbalisté Boavisty Porto prohráli v pátečním utkání 15. kola portugalské ligy doma s Gilem Vicente 0:3. Hosté vstřelili po gólu v závěrečných minutách obou poločasů, mezitím ještě Luis Loureiro proměnil pokutový kop. Boavista zůstala v tabulce sedmá, Gil Vicente se posunul na desátou pozici.