AC Milán prohrál s Udine, Juventus jen remizoval

EVROPA

Soupeř Sparty Praha ve čtvrtfinále Lize mistrů AC Milán v neděli zaváhal v utkání 14. kola nejvyšší italské fotbalové ligy, když doma prohrál s Udine 1:2. Klopýtnutí stoprocentně nevyužil Juventus, který v Lecce na poslední chvíli zachránil alespoň bod za remízu.

V sestavě Juventusu chyběl zraněný Pavel Nedvěd.

Udine se v Miláně ujalo vedení hned po několika sekundách. Ve 22. minutě odmítl vyrovnání Andrea Pirlo, který neproměnil penaltu. Krátce po změně stran přišla naopak další studená sprcha v podobě gólu Valeria Bertotta, jenž zvýšil na 2:0 pro hosty, za které nastoupil i Marek Jankulovski. Milán, který v závěru přišel o vyloučeného Kaladzeho, se už zmohl jen na kosmetickou úpravu výsledku, o niž se postaral Brazilec Cafú.

Podobně nevydařený vstup do zápasu měl i Juventus, který prohrával od 25. minuty gólem Axela Konana. Po přestávce si pak obhájce titulu zkomplikoval roli tím, že se nechal vyloučit Mark Iuliano. 'Stará dáma' si ale nakonec ostudu neutrhla. Jejím zachráncem se stal střídající Francouz David Trezeguet, který tři minuty před koncem zápasu srovnal na konečných 1:1.

Fotbalisté AS Řím nezaváhali na hřišti předposledního Empoli a nadále vedou tabulku italské ligy. Překvapením je výhra Regginy v Parmě. Hosté, za které nastoupil i Martin Jiránek, strhli vítězství na svou stranu až v samém závěru utkání.

Fotbalisté Lazia porazili doma na Olympijském stadionu Inter 2:1. Klíčovým momentem byla 68. minuta zápasu, v níž Inter přišel o Matiase Almeydu, který musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch.

Výsledky - 14. kolo:
Parma - Reggina 1:2
(85. Gilardino z pen. - 27. Di Michele, 90. Cozza)
Perugia - Brescia 2:2
(4. Margiotta, 72. vlastní Dainelli - 9. Di Biaggio, 79. Filippini)

Čech vychytal proti vedoucímu Monaku nulu

Reprezentační brankář Petr Čech nedostal v sobotním zápase s lídrem francouzské ligy branku a výrazně tak pomohl Rennes k vítězství 1:0 na domácím hřišti. Českému gólmanovi zatrnulo jen v 62. minutě, kdy vyrazil Cissého střelu před kapitána hostí Giulyho, který ale z vyložené pozice přestřelil.

List L'Équipe ocenil Čechův výkon známkou 6,5, pouze střelec vítězné branky Barbosa se líbil víc (7). Monako nadále zůstává včele tabulky před Lyonem.

Le Mans - Sochaux 2:2
(28. a 57. Cousin - 49. Santos, 66. Zairi)
Štrasburk - Montpellier 4:2
(32. a 63. Le Pen, 41. Mouloungui, 55. Bassila - 28. Carotti, 39. Lafourcade)

Španělsko

Fotbalisté Realu Madrid si z Mallorky málem znovu neodvezli ani bod. Nevyzpytatelný soupeř, který už jim v minulosti uštědřil několik překvapivých porážek, vedl už po jedenácti minutách hry po Correově gólu. 'Bílý balet' vrátil do hry těsně před koncem prvního poločasu Raúl, po změně stran přidal gólovou pojistku Ronaldo a na konečných 3:1 zpečetil výsledek z penalty Luis Figo.

Fotbalisté La Coruni porazili v lize Espaňol Barcelona 2:1 díky vlastnímu gólu Morena Toricelliho. Barcelonský klub dostal do vedení už po čtvrthodině hry Jordi Cruyff, ale La Coruňa ještě před přestávkou srovnala. Po hodině hry zápas rozhodla nešťastná trefa Toricelliho do vlastní branky. Trápící se Espaňol se snaží do svých řad zlákat Brazilce Rivalda, který by mu pomohl se záchranou. Útočník je po odchodu z AC Milán už měsíc volným hráčem.

Výsledky - 17. kolo:
Valencie - Sevilla 1:0
(62. Mista)
San Sebastian - Valladolid 1:3
(5. Kahveci - 29. Makukula, 72. Oscar, 85. Losada)
Atlético Madrid - Santander 2:2
(62. Paunovič, 69. Musampa - 53. Matabuena, 79. Valle).
Albacete - Bilbao 1:1
(14. Aranda - 40. Ezquerro)
La Coruňa - Espaňol Barcelona 2:1
(45. Luque, 64. vlastní Toricelli - 16. Cruyff)
Pamplona - Zaragoza 0:1
(35. Villa)
Betis Sevilla - Villarreal 1:3
(80. Juanito - 75. Anderson, 88. Guayre, 89. Mari)
Murcia - Málaga 1:2
(22. Karanka - 16. Insua, 90. Canabal)
Mallorca - Real Madrid 1:3
(11. Correa - 45. Raúl, 55. Ronaldo, 69. Figo z pen.)

Anglie

Fotbalisté Chelsea porazili v lize Fulham 1:0 a dělí se s Arsenalem o vedení v tabulce. Obhájce titulu zaváhal v Boltonu, s nímž jen remizoval 1:1 a má na kontě stejný počet bodů jako jeho londýnský rival. Oba kluby mají rovněž stejné skóre. Chelsea je první jen díky jednomu vítězství navíc.

Zápas ve Fulhamu rozhodl po hodině hry argentinský kanonýr Hernán Crespo, na jehož branku domácí nenašli odpověď. I Arsenal vedl, když se v 57. minutě trefil Robert Pires. Jenže sedm minut před koncem inkasoval vyrovnávající gól z kopačky Henricka Pedersena.

Portsmouth, bez českých hráčů v sestavě, prohrál v Southamptonu 0:3. Srníček zůstal na lavičce náhradníků, Berger stál kvůli trestu.

Fotbalisté Manchesteru United porazili v druhém dnešním utkání anglické ligy Tottenham 2:1 a sesadili Chelsea z čela tabulky. Tři body svěřencům kouč Alexe Fergusona zajistil nizozemský kanonýr Ruud van Nistelrooij.

Everton - Leicester 3:
(33. vlastní Howey, 71. Rooney, 79. Radzinski - 45. Les Ferdinand, 54. Scowcroft), Fulham - Chelsea 0:1 (62. Crespo)
Tottenham - Manchester United 1:2
(63. Poyet - 15. O'Shea, 26. Van Nistelrooij)