Chelsea dostala výprask od Charltonu

LONDÝN

Čtyřgólovou nadílku dostali fotbalisté londýnské Chelsea v utkání 18. kola anglické fotbalové ligy s Charltonem. Hvězdami nabitá Chelsea nezachytila nástup soupeře a prohrála 2:4. Hráči Arsenalu si poradili na vlastním hřišti s Wolverhamptonem 3:0 a nadále zůstávají jediným neporaženým celkem soutěže.

Diváci derby mezi Chelsea a Charltonem viděli branku už v první minutě. Ital Di Canio zahrál roh a Hreidarsson nedal Cudicinimu v brance Chelsea šanci. Terry sice záhy vyrovnal, ale Charlton stačil ještě do poločasu přidat další gól.

Po přestávce se opět rychleji zorientovali domácí a během pěti minut přidali další dvě branky. Hosté, jimž chyběli nemocný Verón a zraněný Duff, pak už jen snížili.

Henry dotahuje čelo tabulky střelců

Arsenal zůstal jediným neporaženým týmem v soutěži i po utkání s Wolverhamptonem, nad kterým zvítězil 3:0. K vedení pomohl domácímu favoritovi vlastní gól obránce Craddocka, jenž srazil do branky Henryho rohový kop.

Pak už začal v útoku úřadovat sám francouzský kanonýr. Dvěma trefami si vylepšil svou bilanci v tabulce střelců už na dvanáct zásahů a před ním jsou pouze Shearer s Van Nistelrooijem.

Stejnou bilanci jako Henry má jeho krajan Saha z Fulhamu. Proti Southamptonu se trefil rovněž dvakrát a ukázal, proč o něho má zájem kouč Manchesteru United Alex Ferguson. Trenér Fulhamu Chris Coleman ale tvrdí, že Saha odejde pouze přes jeho mrtvolu.

ANGLIE - 18. kolo
Arsenal - Wolverhampton 3:0 (20. a 89. Henry, 13. vlastní Craddock), Fulham - Southampton 2:0 (19. a 63. z pen. Saha), Charlton - Chelsea 4:2 (1. Hreidarsson, 35. Holland, 48. Johansson, 53. Euell - 10. Terry, 73. Gudjohnsen)