Rubriky:

Evropské ligy

Rosický vysvětloval nedorozumění s platy

4. ledna 2004 15:52 - DORTMUND

Informace Tomáše Rosického o krácení platů fotbalistů Borussie Dortmund, které přinesl německý list Westfälische Rundschau, vzbudil velký zájem ostatních médií. Později se však ukázalo, že list si špatně vyložil slova českého záložníka, který přesto musel zprávy dementovat.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Podle listu Rosický řekl, že srážky z platů dortmundských fotbalistů měly platnost jen do konce kalendářního roku 2003. "Nikdy to neřekl," citovala agentura SID mluvčího Borussie Schnecka na konci seriálu zpráv, v níž se nad situací pozastavovala.

Rovněž ČTK Rosický potvrdil, že v rozhovoru o dvacetiprocentním krácení mezd hráčů po neúspěchu v evropských pohárech nehovořil o konci roku, ale sezóny. "S klubem bylo dojednáno, že srážky budou platit do konce sezóny. Ten je ale až v létě," upřesnil fotbalista.

O 20 procent menší výplaty

Hráči v Dortmundu berou už od září o 20 procent nižší platy, než jim zaručují smlouvy. Klub tak po dohodě s fotbalisty řešil finanční potíže, do nichž se Borussia dostala vinou předčasného vyřazení z Ligy mistrů.

Funkcionáři už přiznali, že sezóna pro klub skončí těžkou ztrátou a kvůli stavu klubové ekonomiky se objevily i později dementované spekulace o tom, že zastavili hráčská práva na Rosického a Jana Kollera u Düsseldorfer Bank.

Kolem Rosického se podle SID nicméně točí v současnosti španělské a italské kluby a český špílmachr možnou změnu dresu nevyloučil. Už v minulosti tvrdil, že případný odchod připadá v úvahu až po skončení sezóny, aby se ve známém prostředí mohl připravit na evropský šampionát.

ČTK, Sport.cz

Zrušit