Rubriky:

Evropské ligy

Chelsea Čecha nezískala, jednání pokračují

8. ledna 2004 23:32 - PAŘÍŽ

Schůzka zástupců fotbalových klubů Stade Rennes a londýnské Chelsea, na níž se ve čtvrtek večer v Paříži jednalo o případném přestupu brankáře Petra Čecha do Anglie, zatím výsledek nepřinesla. Kluby se na transferu českého reprezentačního gólmana nedohodly, jednání však budou pokračovat.

 

ČTK/Stanislav Peška

Informace ze schůzky zprostředkoval ČTK Čechův agent Pavel Zíka, který se jednání osobně zúčastnil. Bližší informace však zatím nejsou známy. Jednáním v Paříži vyvrcholila první etapa enormní snahy londýnského velkoklubu získat jednadvacetiletého brankáře. Ta započala před šesti dny v Londýně: tehdy se funkcionáři ze Stamford Bridge poprvé nechali slyšet, že by rádi získali Čecha okamžitě na přestup.

Chelsea totiž potřebuje vyřešit potíže se svými gólmany: nynější italská jednička Carlo Cudicini má velké výkyvy a jeho skotský náhradník Neil Sullivan se představil v několika zápasech v ještě horším světle.

Chelsea pokukuje i po Freyovi

Do Rennes proto v pondělí putovala z Londýna nabídka transferu, v níž si anglický klub Romana Abramoviče cení českého hráče na téměř 300 miliónů korun. Francouzský klub ale o dva dny později oznámil, že pokud Čecha uvolní, tak jedině po skončení sezóny. Podle neoficiálních informací dokonce souhlasili i s výší přestupové sumy.

Dnešní schůzka měla za cíl dospět u jednacího stolu v Paříži ke vzájemné dohodě, ovšem to se podle všeho nepodařilo. To však může přestup českého mladíka alespoň na čas zhatit; funkcionáři Chelsea se totiž v minulých dnech nechali v anglických médiích slyšet, že mají okamžitou možnost získat gólmana Sebastiana Freye z Parmy.

ČTK, Sport.cz

Zrušit