AC Milán sesadil Juventus a je druhý

Fotbalisté AC Milán, soupeři pražské Sparty v únorovém osmifinále Ligy mistrů, porazili v neděli v italské lize Regginu 3:1 a v tabulce si polepšili z třetího na druhé místo. Vystřídali tam Juventus, který vyhrál se štěstím v Janově (2:1). V čele se dál drží s tříbodovým náskokem AS Řím, jemuž k vítězství v Perugii stačil jediný gól.

Klíčovou roli v zápasu na San Siru sehrál Kaká. Brazilec nejprve v šesté minutě vyrovnal a po změně stran přidal druhý, vítězný gól AC Milán. Skóre zápasu přitom otevřela Reggina, a to už v první minutě gólem Stefana Torrisiho.

Kontakt s čelem tabulky ztratily jak Inter, který v sobotu prohrál s Parmou, tak Lazio, jemuž dnes nepomohlo ani to, že hrálo doma. Tři body si z Olympijského stadionu odvezla Brescia, která vyhrála gólem Luigiho Di Biaggia. Lazio je v tabulce až šesté za Parmou, přičemž na vedoucího městského rivala ztrácí 11 bodů.

Pavel Nedvěd odehrál za 'Starou dámu' celý zápas a byl u obou jejích gólů. Juventus měl sice převahu, ale po změně stran polevil a dovolil Sampdorii srovnat. Krátce poté ale s Nedvědovým přispěním rozhodl Antonio Conte.

ITÁLIE - 16. kolo
Chievo-Udine 0:0, Parma-Inter Milán 1:0 (41. Filippini), AC Milán-Reggina 3:1 (6. a 55. Kaká, 68. Pirlo z pen. - 1. Torrisi), Empoli-Ancona 2:0 (46. Di Natale, 50. Vannucchi), Lazio Řím-Brescia 0:1 (5. Di Biaggio), Perugia-AS Řím 0:1 (1. Mancini), Sampdoria Janov- Juventus Turín 1:2 (56. Flachi - 23. Camoranesi, 64. Conte), Siena-Modena 4:0 (3. Lazetič, 42. Chiesa, 67. Ventola, 82. Morello), Lecce-Boloňa 1:2 (22. Božinov - 13. Pecchia, 77. Tare).

Hasselbaink završil tucet gólů v sezóně

Fotbalisté Chelsea si spravili chuť po středeční prohře s Liverpoolem a v dnešním zápase na hřišti Leicesteru zvítězili 4:0. Už v prvním poločase dvakrát udeřil nizozemský útočník Jimmy Floyd Hasselbaink, který završil svůj dosavadní střelecký účet v sezóně na tucet branek.

Pak se favorit brankově na dlouho odmlčel, ale v závěru se opět prosadil, když dvě minuty před koncem rumunský náhradník Adrian Mutu ukončil tříměsíční čekání na gól. V nastaveném čase zpečetil výsledek nigerijský obránce Celestine Babayaro.

Anglická fotbalová liga:
Leicester - Chelsea 0:4 (12. a 44. Hasselbaink, 88. Mutu, 90. Babayaro), Manchester United - Newcastle 0:0.