Čechovi se z přestupového kolotoče hlava nezamotala

Skvělý Petr Čech vychytal vítězství 'svému' Rennes v sobotním utkání francouzské ligy proti Sochaux. Pátý celek tabulky si odvezl výprask 4:0, Rennes tak získalo další důležité body a posunulo se blíže klidnému středu tabulky. Nyní je jedenácté. Zároveň se jasně ukázalo, proč se vedení Rennes zdráhalo pustit Čecha do Chelsea.

Dvoubrankové vedení zajistil Čechovu týmu švýcarský útočník Frei, po vyloučení obránce Sochaux Paisleyho v 69. minutě domácí svůj náskok ještě zdvojnásobili.

Hráči St. Germain propásli šanci snížit náskok Monaka, neboť stejně jako vedoucí celek tabulky uhráli v duelu s Metami jen bezbrankovou remízu. K vedoucímu duu se přiblížil Lyon, který přehrál Montpellier 3:0, a Auxerre.

Klub, který chce od léta získat ostravského obránce Reného Bolfa, dál úspěšně bojuje o Ligu mistrů. Auxerre vyhrálo 2:0 ve Štrasburku také díky nejlepšímu střelci francouzské ligy Djibrilovi Cissému, jenž dal patnáctý gól v sezóně, a je v tabulce stále čtvrté. Na druhý St. Germain ztrácí stejně jako Lyon už jen bod.

Francie - 21. kolo
Bordeaux - Guingamp 2:0 (17. Francia, 87. Franco), Lille - Toulouse 0:1 (37. Fauré), Lyon - Montpellier 3:0 (10. Dhorasoo, 36. Luyindula, 90. Viale), Nantes - Ajaccio 4:0 (10. Vahirua, 13. Berson, 55. Moldovan, 84. Nzigou), Nice - Le Mans 0:1 (42. Cousin), St. Germain - Mety 0:0, Rennes - Sochaux 4:0 (39. a 65. Frei, 72. vlastní Flachez, 84. Kallström), Štrasburk - Auxerre 0:2 (20. Kapo, 90. Cissé), Bastia - Monako 0:0.

Manchester senzačně prohrál s posledním

Šokující porážku utrpěli fotbalisté Manchesteru United v anglické lize, když prohráli s dosud posledním Wolverhamptonem 0:1 a mohou přijít o vedení v tabulce. Šanci sesadit obhájce titulu z čela má Arsenal, jehož hráče hostí v neděli Aston Villa.

V jednadvacátém zápase sezóny vybojoval Wolverhampton teprve čtvrtou výhru díky brance Kennyho Millera, před kterým uklouzl obránce Wes Brown a skotský útočník přízemní střelou zaskočil gólmana Tima Howarda. V závěru hosté svého soupeře přikovali k brance, ale nejhorší obranu v Premier League nedokázali překonat kanonýr Ruud van Nistelrooij ani Diego Forlan, který v závěru posílil ofenzivu.

Svěřenci Alexe Fergusona neskórovali už v druhém ligovém utkání po sobě. V předchozím kole skončila remízou 0:0 v Newcastlu jejich série šesti vítězství. Wolverhampton, v jehož dresu se radovali z nečekané výhry i bývalé opory United Paul Ince a Denis Irwin, minimálně na pár hodin opustil dno tabulky.

Anglie - 22. kolo
Wolverhampton - Manchester United 1:0 (67. Miller).

Valencie bez Aimara nic nevymyslela

Fotbalisté Valencie mohou přijít o vedení ve španělské lize poté, co nedokázali využít početní převahu v utkání ve Valladolidu a uhráli jen bezbrankovou remízu. Hostům chyběl kvůli disciplinárnímu trestu argentinský špílmachr Pablo Aimar a jeho spoluhráči si nedokázali poradit s dobře organizovanou obranou domácího týmu. Valencie má nyní dvoubodový náskok před Realem Madrid, který v neděli hraje v Seville s Betisem.

Fotbalisté Barcelony neudrželi ve španělské lize vedení a s Bilbaem remizovali 1:1. Katalánský klub vedl od 63. minuty zásluhou nizozemského reprezentanta Patricka Kluiverta, hosté z Baskicka ale šest minut před koncem vyrovnali.

Španělsko - 20. kolo
Murcia - Vigo 2:2 (69. Quintana, 80. Karanka - 7. Luccin, 45. Miloševič), Valladolid - Valencie 0:0, FC Barcelona - Bilbao 1:1 (63. Kluivert - 84. Gurpegi).

Lazio jen remizovalo

Trápení římského Lazia v italské fotbalové lize pokračovalo i v duelu s Modenou, který skončil remízou 1:1. Lazio ve třech utkáních v novém roce získalo jen jeden bod a na šestém místě tabulky ztrácí před nedělními zápasy na vedoucí městské rivaly z AS Řím deset bodů.

Zadlužená Parma dál bojuje v italské lize o postup do evropských pohárů a uhrála remízu 1:1 v Udine. V prvním poločase si dal sice vlastní gól obránce Matteo Ferrari, ale v závěru vyrovnal současný klenot parmského klubu Adriano.

Itálie - 17. kolo
Modena - Lazio Řím 1:1 (60. Campedelli - 24. López), Udine - Parma 1:1 (23. vlastní Ferrari - 79. Adriano).