Rubriky:

Evropské ligy

Vlastní gól šéfa Liverpoolu: Jsou lepší kouči než Houllier

23. ledna 2004 11:45 - LONDÝN

Doslova vlastní gól si vstřelil šéf fotbalového Liverpoolu Rick Parry. Jednomu z nespokojených příznivců klubu potvrdil, že trenér Gérard Houllier není stejná třída jako Alex Ferguson z Manchesteru či kouč Arsenalu Arsene Wenger. "Ale ti by k nám asi nešli," napsal Parry podle listu The Mirror ve své odpovědi fanouškovi.

Houllier se dostal pod palbu kritiky po nepřesvědčivých výsledcích, které mohou tým vyřadit z příček zajišťujících účast v příštím ročníku Ligy mistrů. A rozhořčení fanoušci dávají vedení klubu najevo, že je na čase hledat nového kouče.

Na jeden z dopisů odpověděl Parry skutečně kuriózně: "S výsledky a výkony nejsme příliš spokojení. Cítíme podobné rozčarování, jako kterýkoliv fanda našeho celku. Ale k mání je jen málo manažerů schopných vést největší kluby ke slávě. Přestože můžeme získat někoho lepšího (nepředpokládám, že by přišel Ferguson či Wenger), vyhození kouče není odpovědí na současné trable."

Parry ovšem svůj dopis vykládá jako Houllierovu obhajobu. "Dopis fanouška byl útočný vůči našemu kouči. Má odpověď měla vyznít jako obhajoba ve smyslu: Nejsou lepší trenéři než Houllier," cituje klubového šéfa The Mirror.

Sport.cz