Marseille promarnilo šanci snížit náskok

Fotbalisté Marseille v úterní dohrávce 16. kola francouzské ligy remizovali v Métách 1:1 a přišli tak o možnost dotáhnout se na vedoucí mužstva soutěže. Momentálně šestý celek soutěže ztrácí na druhé Paris St. Germain pět bodů, na vedoucí Monako už třináct.

Svěřenci trenéra José Aniga se mohli plným bodovým ziskem na hřišti Mét, které před úterním duelem figurovaly na sedmnácté příčce, dotáhnout na Lyon, Auxerre a Sochaux, které se shodným počtem bodů drží třetí až pátou pozici.

Nakonec mohli hráči z jihu Francie děkovat alespoň za bod, který zařídil třináct minut před koncem Drogba. Méty šly totiž krátce po začátku druhé půle do vedení zásluhou útočníka Rodrigueze a vše nasvědčovalo tomu, že kráčejí za ziskem životně důležitých tří bodů, které by je vzdálily od sestupových vod.

Vítr z plachet jim ale v 77. minutě vzal právě Drogba. Méty se sice díky jednobodovému zisku posunuly na 16. příčku, od dna tabulky je dělí ale pouhé tři body. V dresu Marseille odehrál celý zápas Rudolf Skácel.

FRANCIE - dohrávka 16. kola
Méty - Marseille 1:1 (47. Rodriguez - 77. Drogba)

Bolton ve finále Ligového poháru

Fotbalisté Boltonu sice prohráli úterní odvetu semifinále anglického Ligového poháru s oslabenou Aston Villou 0:2, po týden staré výhře 5:2 na domácím trávníku jim to ale k postupu do finále stačilo. Aston Villa zvítězila přesto, že hrála od 39. minuty bez vyloučeného záložníka Gavina McCanna.

To už domácí dlouho vedli po gólu Thomase Hitzlspergera, a i v deseti pak dokázali vykřesat jiskru naděje dvě minuty před koncem po trefě Jlloyda Samuela. Závěrečný nápor pak už hosté přečkali.

Finálovým soupeřem Boltonu bude buď Middlesbrough, nebo Arsenal, které se utkají ve středu. Middlesbrough vyhrál první zápas 1:0. Finále je na programu v Cardiffu 29. února.