Lokvenc po 10 měsících znovu skóroval

Vratislav Lokvenc se v prvním jarním kole bundesligy trefil do branky Mnichova 1860 a mohl se radovat z gólu po deseti měsících. Kaiserslauternu ale jeho branka k bodům nepomohla, za domácí se totiž dvakrát trefil Lauth.

První kolo po zimní přestávce se příliš nepovedlo Bayernu. Ten pouze remizoval ve Frankfurtu 1:1 a nestáhl náskok dvojice Brémy- Stuttgart v čele tabulky. První Brémy doma nastřilely čtyři branky Berlínu, Stuttgart si poradil s Rostockem.

Německo - 18. kolo
Dortmund-Schalke 0:1 (89. Sand), Kolín nad Rýnem-Mönchengladbach 1:0 (52. Podolski), Bochum-Wolfsburg 1:0 (34. Fahrenhorst), Frankfurt-Bayern Mnichov 1:1 (45. Skela z pen. - 1. Makaay), Mnichov 1860-Kaiserslautern 2:1 (18. a 39. Lauth - 25. Lokvenc), Stuttgart-Rostock 2:0 (60. Hleb, 75. Kuranyi), Werder Brémy-Hertha Berlín 4:0 (18. a 30. Ailton, 35. Micoud, 90. Valdez), Freiburg-Leverkusen 1:0 (54. Antar), Hannover 96-Hamburger SV 3:2 (12. Krupnikovič z pen., 27. Mathis, 76. Jaime - 7. Barbarez, 77. Romeo)

Van Nistelrooij rozhodl

Ruud van Nistelrooij rozhodl domácí utkání Manchesteru se Southamptonem. Hosté dokázali díky Phillipsovi na Old Trafford srovnat dvoubrankové manko, na gól nizozemského střelce už však neodpověděli. Nistelrooij tak oslavil prodloužení kontraktu na další čtyři roky.

Nedařilo se ani jednomu z týmů, které bojují o čtvrtou pozici. Charlton doma podlehl Boltonu, Liverpool bez českých hráčů pouze remizoval v městském derby s Evertonem a Newcastle přišel o vítězství v Birminghamu v poslední minutě.

Leicester doma utrpěl těžkou porážku od Aston Villy. Hostům stačilo na všech pět branek 18 minut. Chelsea si upevnila třetí místo v tabulce. V Blackburnu prohrávala už ve třetí minutě, Lampard však dvěma góly skóre do poločasu otočil. Domácí v 87. minutě vyrovnali, ale v hektickém závěru skóroval Glen Johnson a zabezpečil favoritovi výhru.

Na první místo se po výhře nad Manchesterem City vrátil Arsenal.

Anglie -23. kolo
Manchester United- Southampton 3:2 (18. Saha, 37. Scholes, 61. Van Nistelrooij - 38. a 53. Phillips), Birmingham-Newcastle 1:1 (90. John - 37. Speed), Charlton-Bolton 1:2 (12. Johansson - 1. Pedersen, 78. Nolan), Fulham-Tottenham 2:1 (45. Malbranque z pen., 67. McBride - 18. Keane z pen.), Leeds-Middlesbrough 0:3 (53. Zenden, 77. Job, 89. Ricketts z pen.), Leicester-Aston Villa 0:5 (50. a 60. Vassell, 57. a 68. Crouch, 64. Dublin), Liverpool-Everton 0:0, Portsmouth-Wolverhampton 0:0, Blackburn-Chelsea 2:3 (3. Flitcroft, 87. Gallagher - 25. a 35. Lampard, 88. Johnson), Arsenal-Manchester City 2:1 (37. vlastní Tarnat, 83. Henry - 89. Anelka).

Římané zaváhali

AS Řím promarnil překvapivě zaváhal v Brescii. O vítězství domácích rozhodl před koncem první půle Bachini.

AC Milán si upevnil vedení výhrou v Boloni. Lídr tabulky vedl už po čtvrthodině hry díky Ševčenkovi, který se trefil už po šestnácté v sezóně. V samotném závěru utkání pojistil vítězství Milána střídajicí Dán Tomasson. Milán nastoupil v sestavě: Dida-Cafú, Nesta, Maldini, Pancaro-Gattuso, Pirlo, Seedorf (76. Redondo), Rui Costa (62. Serginho)-Kaká, Ševčenko (38. Tomasson).

Za třetí Juventus, kterému stačila k výhře nad Chievem jediná branka z kopačky Camoranesiho, se s osmibodovou ztrátou zařadil Inter Milán, když si snadno poradil se Sienou 4:0.

Itálie-19.kolo
Reggina-Empoli 2:0 (50. Cozza, 89. Di Michele), Brescia-AS Řím 1:0 (42. Bachini z pen.), Ancona-Lecce 0:2 (2. Chevanton, 60. Konan), Boloňa-AC Milán 0:2 (18. Ševčenko, 90. Tomasson), Juventus- Chievo 1:0 (7. Camoranesi), Lazio- Sampdoria Janov 1:1 (9. Fiore - 47. Bazzani), Perugia-Parma 2:2 (8. Hubner, 39. z pen. Zé Maria - 32. Gilardino, 36. Morfeo), Udine-Modena 1:0 (90. Iaquinta), Inter Milán-Siena 4:0 (22. a 67. z pen. Recoba, 49. a 79. Adriano).

Šlágr v Monaku skončil nerozhodně

Utkání prvního se třetím celkem tabulky skončilo v Monaku remízou. V šestadvacáté minutě poslal domácí do vedení Squillaci, o pět minut později rozhodl o dělbě bodů hráč PSG Heinze. Druhý Lyon snížil díky vítězství v Toulouse náskok Monaca na čtyři body, jediným střelcem byl lyonský Dhorasoo.

Rennes dokázalo zvítězit v Guingampu, když se v závěrečné desetiminutovce trefili Arribagé a Barbosa a Rennes už vedení uhájilo.

Hostující Marseille si neporadilo s domácím Sochaux. Hosté sice záhy vedli díky vlastnímu gólu brankáře Gnanhouana, domácí ale ještě v první půli vyrovnali a ve druhém poločase rozhodla o jejich vítězství proměněná penalta.

Francie-22.kolo
Monako-Paris St. Germain 1:1 (26. Squillaci - 31. Heinze), Auxerre-Bordeaux 5:0 (8. a 44. z pen. D. Cissé, 11. a 60. Akale, 28. Tainio), Guingamp-Rennes 0:2 (71. Arribagé, 79. Barbosa), Lens-Štrasburk 2:1 (70. Ekani, 73. D. Bakari - 59. Mouloungui), Mety-Lille 0:1 (40. Ačimovič), Montpellier-Bastia 1:1 (21. Bamogo - 64. Cauet), Sochaux-Marseille 2:1 (31. J. Mathieu, 70. Frau z pen. - 5. vlastní Gnanhouan), Toulouse-Lyon 0:1 (60. Dhorasoo), Ajaccio-Nice 1:1 (7. Danjou - 75. Ba), Le Mans-Nantes 0:1 (13. Moldovan).