Evropské ligy

Henry oslavil stý gól v Premiere League

11. února 2004 09:56 - PRAHA

Francouzský kanonýr Thierry Henry v úterý vstřelil jubilejní stý gól v anglické lize. V zápase se Southamptonem se trefil dokonce dvakrát, zajistil Arsenalu výhru 2:0 a tím zároveň prodloužil neporazitelnost londýnského klubu v této sezóně na pětadvacet zápasů. FOTBALOVÁ EVROPA VE VÝSLEDCÍCH

Arsenal vede tabulku o pět bodů před Manchesterem United, který má k dobru středeční duel s Middlesbrough. Poprvé rozjásal Henry 38 tisíc fanoušků na Highbury v 31. minutě, druhou stovku gólů v Premier League načal nejlepší střelec anglické soutěže těsně před koncem utkání.

Poslední příčku v úterý opustili hráči Leedsu, když hned čtyřikrát překonali brankáře Wolverhamptonu.

Anglie - 25. kolo
Arsenal - Southampton 2:0 (31. a 90. Henry), Leeds - Wolverhampton 4:1 (14. Smith, 41. Matteo, 62. Milner, 90. Viduka - 21. Ganea), Leicester - Bolton 1:1 (16. Ferdinand - 33. vlastní Walker).

Auxerre vypadlo z Francouzského poháru s amatéry

Francouzský prvoligový tým Auxerre ve třetím kole národního poháru vypadl s amatérským týmem Brive. Obhájci trofeje, kteří v prvním kole vyřadili Rennes s brankářem Petrem Čechem, podlehli v úterý soupeři ze čtvrté ligy na jeho trávníku 0:1.

Auxerre v devíti zápasech od začátku kalendářního roku zatím ani jednou neinkasovalo, obránce Brive Manuel Debat však v 53. minutě dokázal defenzivu prvoligového favorita překonat. V dresu druhého týmu francouzské ligy se před zraky 14 tisíc fanoušků prosadil jen nejlepší ligový kanonýr Djibril Cissé, kvůli ofsajdu však jeho branka krátce před přestávkou nebyla uznána.

Ve druhém úterním utkání Paris St. Germain nedopustilo podobné překvapení a další klub ze čtvrté ligy Bayonne pokořilo dvěma góly. Zbývající zápasy se hrají ve středu. Zbývající zápasy se hrají ve středu.