Baroš už zase řádí, odnesl to Leeds

Český fotbalista Milan Baroš zažívá po těžkém zranění nohy parádní formu. Útočník Liverpoolu v nedělním utkání anglické fotbalové ligy zařídil remízu v Leedsu. Nejprve nahrál na vedoucí gól Kewellovi, a v závěru poločasu rozhodl svou první trefou v sezóně o remíze 2:2.

Milan Baroš v dresu Liverpoolu.

Baroš mohl skórovat už v 32. minutě, ale tehdy napálil míč do břevna. Bývalý ostravský střelec se tak radoval o deset minut později, kdy dobře umístěnou ranou k tyči z hranice šestnáctky nedal šanci gólmanu Robinsonovi.

Baroš nastoupil v Premier League poprvé od 13. září loňského roku, kdy si v Blackburnu zlomil nohu. Do sestavy Liverpoolu se vrátil o minulém víkendu v nevydařeném pohárovém utkání s Portsmouthem, ve čtvrtek přispěl k výhře 2:0 nad Levski Sofie v Poháru UEFA.

Dnešní napínavý zápas měl smutnou předehru. Diváci i hráči, kteří nastoupili s černými páskami na rukou, uctili minutou ticha památku bývalého slavného hráče Leedsu Johna Charlese, jenž v minulém týdnu zemřel. Západní tribuna na stadionu Elland Road od dneška nese jeho jméno.

Anglická liga:
Leeds United - Liverpool 2:2 (29. Bakke, 34. Viduka - 21. Kewell, 42. Baroš), Portsmouth - Newcastle United 1:1 (90. Lua Lua - 34. Bellamy)

Titulu v italské fotbalové lize zůstává stále nejblíže AC Milán, které uspělo v nedělním šlágru na půdě Lazia Řím. AC mělo po nedávném debaklu 0:4 v poháru svému soupeři co oplácet, ale dlouho odvetě nic nenasvědčovalo.

Jedinou branku zápasu nakonec vstřelil nenápadný Ambrosini, který se trefil v pádu hlavou. Soupeř Sparty v osmifinále Ligy mistrů odehrál zápas v sestavě Dida - Cafú, Costacurta, Maldini, Kaladze - Ambrosini, Pirlo, Seedorf, Rui Costa (67. Gattuso) - Ševčenko (81. Pancaro), Tomasson (67. Inzaghi).

Obhájci titulu z Juventusu nastoupili proti Anconě bez Pavla Nedvěda, který si odpykával disciplinární trest, ale absence držitele Zlatého míče nebyla nijak znát. O tříbrankové výhře nad nejslabším celkem soutěže, který dosud bodoval jen šesti remízami, rozhodli už v prvním poločase.

Blamáží naopak skončilo vystoupení Interu Milán, který doma podlehl 1:3 Brescii. Modro-černé sice dostal do vedení na začátku druhé půle Stankovič, ale hosté třemi zásahy v rozmezí čtvrthodiny přivodili domácím fanouškům šok. Stankovič byl navíc v závěru vyloučen.

Za Modenu nastoupil podruhé dvacetiletý český fotbalista David Limberský, když vystřídal za nepříznivého stavu 0:1 v 55. minutě Maraska. K vyrovnání hostům nepomohl, zato dostal v nastaveném čase žlutou kartu za nesportovní chování.

Italská liga - 23. kolo:
Juventus Turín - Ancona 3:0 (7. Camoranesi, 41. Miccoli, 45. Del Piero), Inter Milán - Brescia 1:3 (48. Stankovič - 67. a 81. Caracciolo, 73. Del Nero), Parma - AS Řím 1:4 (30. Gilardino - 45. Cassano, 52. Emerson, 70. Totti, 76. Mancini), Perugia - Boloňa 4:2 (32. Ravanelli, 68. Codrea, 76. Zé Maria z pen., 82. Fresi z pen. - 61. a 86. Bellucci), Sampdoria Janov - Chievo 1:0 (50. Diana), Lecce - Modena 1:0 (23. Chevanton z pen.), Lazio Řím - AC Milán 0:1 (75. Ambrosini)

Fotbalisté Herthy Berlín potřetí v pěti jarních zápasech vyhráli a vyškrábali se nad sestupovou propast. V Hannoveru se mohli opřít o střelecké dispozice Brazilce Marcelinha, jenž dal dvě branky. Kaiserslautern přišel o bod ve Freiburgu v 83. minutě, kdy mu Gruzínec Ckitišvili vstřelil gól z penalty.

Německá liga - 22. kolo:
Hannover - Hertha Berlín 1:3 (67. Mathis - 41. a 81. Marcelinho, 78. Reina), Freiburg - Kaiserslautern 1:0 (83. Ckitišvili z pen.).

Souboj dvou osmifinalistů Ligy mistrů ve španělské nejvyšší soutěži  vyzněl lépe pro fotbalisty Realu Madrid, kteří porazili Vigo 4:2. Vigo, které se potýká s početnou marodkou, šlo do vedení Iličovou zásluhou. Real se však mohl spolehnout na své hvězdy: dvakrát skóroval Zidane, po jednom gólu přidali nejlepší střelec španělské ligy Ronaldo a Figo.

Valencie už třikrát za sebou nevyhrála. Po remíze s Realem Madrid a prohrou s FC Barcelona podlehla také na půdě druhého barcelonského účastníka ligy Espaňolu. Jedna z nejpevnější obran soutěže neuhlídala reprezentačního útočníka Tamuda, který ji pokořil dvakrát.

Španělská liga - 26. kolo:
Espaňol - Valencie 2:1 (38. a 75. Tamudo - 78. Mista), Málaga - Racing Santander 1:0 (39. Salva), Mallorca - Atlético Madrid 0:1 (90. Torres), Murcia - Pamplona 0:1 (30. Webo), San Sebastian - Albacete 0:1 (48. P. Redondo), Villarreal - Athletic Bilbao 0:1 (44. García), Real Madrid - Vigo 4:2 (64. a 90. Zidane, 55. Ronaldo, 71. Figo - 18. Ilič, 90. Miloševič), La Coruňa - FC Barcelona 2:3 (51. a 56. Pandiani - 25. a 49. Ronaldinho, 29. Saviola).

Fotbalisté Olympique Marseille potřetí v řadě ve francouzské lize remizovali, tentokrát v Nice. Sochaux jim uteklo na čtvrté místo, když porazilo Bastii 2:1.     Sochaux přitom nastoupilo bez tuniského útočníka Francileuda dos Santose, u něhož interní dopingová kontrola odhalila v moči stopy zakázaných kortikoidů.

Naturalizovaný Brazilec, který před dvěma týdny pomohl své nové zemi k titulu mistrů Afriky, byl v průběhu turnaje zraněn. Kortikoidy se do jeho těla dostaly z léků, které tehdy užíval.

Francouzská liga - 26. kolo:
Sochaux - Bastia 2:1 (34. Lonfat, 58. Frau - 51. Maurice), Ajaccio - Bordeaux 1:0 (17. Bagayoko), Nice - Marseille 0:0, Auxerre - St. Germain 1:1 (45. Cissé - 79. Cana)

Statistiky a tabulky prestižních evropských fotbalových lig najdete zde:

Fotbalisté Ajaxu Amsterdam nenašli ani popáté za sebou recept na to, jak zvítězit v Utrechtu. Lídr nizozemské ligy tam prohrál 0:1, a kouč Ajaxu Ronald Koeman se po zápase rozčiloval, že jeho svěřenci nedokázali nic vymyslet.

"Když se nedostáváte do šancí, tak nevyhráváte," řekl Koeman v rozhovoru pro nizozemskou televizi. Jediný gól zápasu vstřelil čtvrt hodiny před koncem Belgičan Stefaan Tanghe. Zaváhání Ajaxu nevyužil Eindhoven, který prohrál s Rodou Kerkrade 1:2. PSV je v tabulce dál druhý, na vedoucí Ajax ztrácí šest bodů.

Nizozemská liga: 25. kolo:
Utrecht - Ajax Amsterdam 1:0, Groningen - Waalwijk 1:2, Volendam - Den Haag 0:2, PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 1:2, Tilburg - Feyenoord Rotterdam 0:3.