Evropské ligy

Dortmund se štěstím remizoval, Koller seděl na lavičce

13. března 2004 18:42 - PRAHA

Jen bod za remízu 2:2 si odvezli fotbalisté bundesligového Dortmundu z trávníku Freiburgu. A to ještě mohou děkovat domácímu Hermelovi, který si vstřelil vlastní gól. Jen poslední čtvrthodinu zápasu si zahrál Jan Koller - podle trenéra Sammera nemá v poslední době takovou formu a do základní sestavy se nevešel.

Pro oba kluby byl zápas klíčový. Dortmund musel vyhrát, aby si udržel naději na postup alespoň do Poháru UEFA. Freiburg zase potřebuje každý bod v boji o záchranu, tím spíš, když hraje doma, protože venku se mu v této sezóně vůbec nedařilo.

Koller se na hřiště dostal až čtvrt hodiny před koncem, kdy vystřídal Odonkora, který před ním dostal přednost od začátku. Freiburgu se krátce předtím povedlo vyrovnat na 2:2 gólem Ckitišviliho z penalty.

Bayern doma na Olympijském stadionu promarnil dvougólové vedení nad Rostockem, který po změně stran otočil brankami v rozmezí dvaceti minut skóre ve svůj prospěch. Čest obhájce titulu zachránil čtvrt hodiny před koncem svou druhou brankou v zápasu Makaay.

Namále měl i ligový lídr z Brém, který usnul na vavřínech v utkání s Kolínem, jemuž v první půli nastřílel tři góly. Hosté ale po změně stran dvěma brankami snížili a sahali po bodu. Nakonec na něj nedosáhli a Brémy zvýšily svůj náskok před Bayernem už na devět bodů.

Německo - 24. kolo
Leverkusen - Wolfsburg 4:2 (1. Berbatov, 13. Babič, 32. Schneider, 63. Franca - 21. Topič, 82. Klimowicz), Bayern Mnichov - Rostock 3:3 (9. a 76. Makaay, 3. Jeremies - 53. Max, 65. Arvidsson, 72. Rasmussen), Frankfurt - Schalke 3:0 (57. Amanatidis, 77. Škela, 80. Schur), Freiburg - Dortmund 2:2 (17. Antar, 67. Ckitišvili z pen. - 45. Dedé, 59. vlastní Hermel), Hamburk - Hertha Berlín 2:0 (33. Rahn, 71. Romeo), Hannover - Kaiserslautern 0:1 (62. Hristov), Brémy - Kolín n. R. 3:2 (37. a 43. Ailton, 16. Micoud - 57. Schröder, 70. Lottner)

Arsenal potvrdil vedení

Fotbalisté Chelsea porazili v úvodním zápasu dnešního programu anglické ligy Bolton 2:0, i když to dlouho vypadalo, že nedokážou dát gól. Smůlu protrhli až necelých dvacet minut před koncem zápasu John Terry s Damienem Duffem.

Prvně jmenovaný zužitkoval v 71. minutě centr Duffa. Nahrávač se pak už po třech minutách sám zapsal do listy střelců z podobné situace, ale po centru Jimmyho Floyda Hasselbainka.

Chelsea se osamostatnila na druhém místě tabulky. Třetí Manchester United ale ztrácí jen tři body, které může získat v nedělním derby s Manchesterem City.

Fotbalisté Arsenalu vyhráli 2:0 v Blackburnu a dál vedou tabulku s náskokem devíti bodů před Chelsea. Svěřenci trenéra Arséna Wengera dlouho nemohli na Blackburn vyzrát a skóre otevřel až po změně stran Francouz Thierry Henry. Tři minuty před koncem zápasu zpečetil na konečných 2:0 jeho krajan Robert Pires.

Anglie - 28. kolo
Birmingham City - Leicester City 0:1 (53. L. Ferdinand), Blackburn - Arsenal 0:2 (57. Henry, 87. Pires), Charlton - Middlesbrough 1:0 (25. Holland), Everton - Portsmouth 1:0 (78. Rooney), Fulham - Leeds 2:0 (71. Davis, 83. Boa Morte), Bolton - Chelsea 0:2 (71. Terry, 74. Duff).

Real si rozdělil body se Zaragozou

Fotbalisté Realu Madrid vytěžili z dnešního zápasu španělské ligy se Zaragozou jediný bod. V 27. minutě je sice dostal do vedení Javier Garcia Portillo, ale už o necelých pět minut později srovnal Toledo. Real na San Bernabeu odevzdal bod teprve podruhé v sezóně.

Po pěti zápasech se dočkal plného bodového zisku San Sebastian. Po vyřazení z Ligy mistrů si domácí spravili chuť proti Atlétiku Madrid, třebaže k triumfu 2:1 potřebovali kopat penaltu a vlastní gól Diega Simeoneho.

Madridský celek pak už na góly z konce prvního poločasu dokázal odpovědět pouze snížením po Paunovičově hlavičce dvacet minut před koncem zápasu.

Španělsko - 28. kolo
Real Madrid - Zaragoza 1:1 (27. Portillo - 32. Toledo), San Sebastian - Atlético Madrid 2:1 (35. Karpin z pen., 41. vlastní Simeone - 71. Paunovič)

Sampdoria Janov přehrála Boloňu

Fotbalisté Sampdorie Janov porazili v prvním z dvojice dnešních zápasů 25. kola italské ligy Boloňu těsně 3:2. Sampdoria vedla po necelé hodině hry 3:1, ale pak dovolila, aby soupeř zápas zdramatizoval po gólu Claudia Nerva z 69. minuty.

V utkání týmů spodní poloviny tabulky mezi Empoli a Lecce branka nepadla a oba soupeři tak i nadále zůstali na 16., resp. 11. místě tabulky.

Itálie - 25. kolo
Sampdoria Janov - Boloňa 3:2 (9. Volpi z pen., 28. Diana, 50. Cipriani - 10. Signori, 69. Nervo), Empoli - Lecce 0:0.

Rennes podlehlo Nice

Fotbalisté Rennes prohráli 1:3 v Nice a dovolili třinácté Bastii, která brala bod za bezbrankovou remízu v Lensu, aby se na ně v tabulce bodově dotáhla.

Fotbalisté Paris Saint Germain si vezou tři body z Le Mans, kde dnes v rámci 28. kola francouzské ligy vyhráli 1:0. Jediný gól dal v 66. minutě Danijel Ljuboja.

Francie - 28. kolo
Ajaccio - Lille 0:3 (45., 62. a 68. Chalme), Guingamp - Montpellier 4:3 (45., 61. a 79. Leroy, 56. Tchomogo - 32. Moullec, 44. Bamogo z pen., 86. Lafourcade), Lens - Bastia 0:0, Nantes - Mety 2:2 (14. Moldovan, 39. Armand - 50. Meniri, 75. Maoulida), Nice - Rennes 3:1 (43. Meslin, 50. Laslandes, 90. Everson - 45. Piquionne), Sochaux - Lyon 1:2 (28. Santos - 3. Elber, 65. Edmilson), Le Mans - Paris St. Germain 0:1 (66. Ljuboja)

Zbončák zařídil remízu Hřebíkova Dynama

Remízou 2:2 skončilo v úvodním kole nového ročníku ruské fotbalové ligy moskevské derby mezi Spartakem a Dynamem. Svěřencům českého trenéra Jaroslava Hřebíka z hostujícího celku zachránil bod pět minut po změně stran záložník Martin Zbončák, který proměnil přihrávku slovenského zadáka Michala Hanka.

Hřebík poslal od počátku zápasu do hry Zbončáka i Martina Haška, v závěrečné dvacetiminutovce se v dresu Dynama na trávník dostal také bývalý liberecký útočník Gyan Baffour.

Loňským vicemistrům z Petrohradu, které vede Vlastimil Petržela, se povedl dokonalý obrat v zápasu s Volgogradem. Po půlhodině vedli hosté o dvě branky, ale pak už Kamil Čontofalský neinkasoval a po přestávce odpověděl domácí celek třemi góly. Na 2:2 vyrovnal v 58. minutě Pavel Mareš a zakrátko definitivně rozhodl Keržakov.

Vedle Mareše se v základní sestavě objevili ještě Martin Horák a Marek Kincl, do petrohradského útoku se po střídání zapojil i Lukáš Hartig. Čtyři Češi - domácí Erich Brabec a hostující trio Jiří Novotný, Adam Petrouš, Richard Dostálek - se divákům předvedli také v duelu Vladikavkazu s Kazaní, v němž však nepadl ani jediný gól.

Rusko - 1. kolo
Vladikavkaz - Kazaň 0:0, Samara - Ramenskoje 1:1, Spartak Moskva - Dynamo Moskva 2:2, Petrohrad - Volgograd 3:2, Rostov - Torpedo Moskva 0:4, Krasnodar - Perm 0:0.