Evropské ligy

Milán si vychutnal Juventus na jeho půdě

14. března 2004 18:02 - PRAHA

Středeční postup do čtvrtfinále Ligy mistrů fotbalisty AC Milán parádně navnadil. Po pražské Spartě si v nedělním souboji italské ligy vychutnali tým daleko zvučnějšího jména - Nedvědův Juventus Turín. Na půdě obhájce titulu hladce zvítězili 3:1.

O góly se podělili nejlepší střelec ligy Andrej Ševčenko a Clarence Seedorf, který skóroval dvakrát. AC Milán má v čele tabulky sedmibodový náskok, Juventus zůstal třetí.

Výsledky sobotních zápasů evropských fotbalových lig najdete zde.

AS Řím ztratil body v Reggině

Pět ze šesti odpoledních zápasů italské fotbalové ligy skončilo remízou. O body se dělil i AS Řím, který uhrál bezbrankovou remízu v Reggině a nechal si tak lídra tabulky AC Milán utéci o další body.

Stejně jako AS Řím dopadl i Inter Milán, který se doma nezmohl na jediný gól v utkání s Chievem. Inter je v tabulce až sedmý o bod za Udine, které uhrálo cennou remízu (2:2) na půdě čtvrtého Lazia Řím.

Přitom právě na Olympijském stadionu to vypadalo na jasnou záležitost domácích. Lazio dostal do vedení už v páté minutě Roberto Muzzi, a když už o necelou minutu později zvýšil na 2:0 Simone Inzaghi, schylovalo se k debaklu.

Lazio ale trestuhodně polevilo a v jedenácté minutě snížil Lucas Castroman. Domácí se sice snažili zápas rozhodnout, ale třetí gól se jim už dát nepovedlo. V třetí minutě nastaveného času naopak inkasovali z kopačky Vincenza Iaquinty.

Itálie - 25. kolo
Inter Milán - Chievo 0:0, Lazio - Udine 2:2 (5. Muzzi, 6. Inzaghi - 11. Castroman, 90. Iaquinta), Parma - Brescia 2:2 (5. Carbone, 60. Marchionni - 32. Di Biagio, 74. Baggio), Perugia - Modena 1:1 (75. z pen. Ze Maria - 17. Vignaroli), Reggina - AS Řím 0:0, Siena - Ancona 3:2 (22. Chiesa, 44. Vergassola, 45. Taddei - 30. Bucchi, 58. Rapajič), Juventus Turín - AC Milán 1:3 (83. Ferrara - 63. a 79. Seedorf, 25. Ševčenko).

Manchester United utrpěl debakl v derby

Další hořkou pilulku museli spolknout fotbalisté Manchesteru United v nedělním městském derby. Po vyřazení z Ligy mistrů prohráli na hřišti Manchesteru City vysoko 1:4, když už v poločase dostali dva góly. United sice dokázali do přestávky snížit, pak už jen lovili míče ze své branky.

Skóre otevřel už po třech minutách hry Robbie Fowler a po další půlhodině hry zvýšil na 2:0 pro City Jonathan Macken. Před koncem poločasu sice snížil Paul Scholes, ale po změně stran přišel třetí gól z kopačky Trevora Sinclaira.

Na 4:1 zpečetil v nastaveném čase Shaun Wright-Phillips, který utekl podél postranní čáry, a když před brankou nenašel žádného spoluhráče, sám vystřelil a zavěsil míč pod břevno.

Liverpool zřejmě vyčerpal Pohár UEFA, protože mu v lize v Southamptonu viditelně chyběly síly. Útok, v němž nechyběl ani hrdina čtvrtečního utkání s Marseille Milan Baroš, se na nic nezmohl. Soupeř se naproti tomu trefil hned dvakrát a bral tři body.

Výsledky - 28. kolo
Manchester City - Manchester United 4:1 (3. Fowler, 33. Macken, 73. Sinclair, 90. Wright-Phillips - 35. Scholes), Wolverhampton - Aston Villa 0:4 (24. a 59. Angel, 7. Hitzlsperger, 18. Mellberg), Tottenham - Newcastle United 1:0 (86. vlastní O'Brien), Southampton - Liverpool 2:0 (51. Beattie, 86. Phillips)

La Coruňa si z Mallorky odváží čtyřgólový příděl

Fanoušci na Mallorce viděli celkem šest branek. Zápas měl šťastnější konec pro domácí fotbalisty, kteří celou dobu vedli a nakonec porazili čtvrtfinalisty Ligy mistrů z La Coruni 4:2.

Svým klopýtnutím dali šanci čtvrté Barceloně, aby se v tabulce dostala před ně. Katalánci, kteří se střetli s Murcií, nezaváhali a díky brankám jihoamerického tandemu Saviola - Ronaldinho se posunuli na třetí místo. Na vedoucí Real však ztrácí celých devět bodů. Zápas Celta Vigo - Valencie začne v 21:00.

Španělsko - 28. kolo
Espaňol Barcelona - Santander 0:1 (57. Moran), Málaga - Bilbao 2:1 (47. Luque, 90. Salva - 38. Larrazabal), Mallorca - La Coruňa 4:2 (6. Correa, 35. Ramis, 59. Eto, 82. Pereyra - 22. Mutinis, 80. Djalminha), Betis Sevilla - Pamplona 1:1 (41. Benjamin - 45. Aloisi), Valladolid - FC Sevilla 2:0 (52. Jonathan, 63. z pen. Jesus), Villarreal - Albacete 2:1 (50. Coloccini, 58. Anderson - 5. Pacheco). Murcia - Barcelona 0:2 (4. Saviola, 63. Ronaldinho), Celta Vigo - Valencie 0:2 (39. a 90. Rufete).

Stuttgart se po výhře nad Mnichovem 1860 drží ve hře o titul

Fotbalisté Stuttgartu vytěžili z dnešního zápasu německé ligy proti Mnichovu 1860 tři body. Soupeři dali v prvním poločasu dva góly a po změně stran mohli skóre ještě zvýšit poté, co Mnichov přišel o vyloučeného Fernanda, ale nabízenou výhodu nevyužili.

Stuttgart je v tabulce třetí, přičemž na druhý Bayern ztrácí tři body.

Německo - 24. kolo
Bochum - Mönchengladbach 1:0 (88. vlastní Ašanin), Stuttgart - Mnichov 1860 2:0 (33. Soldo, 35. Streller).

Marseille zdecimovala Štrasburk

Fotbalisté Marseille navázali na svou úspěšnou pohárovou misi do Liverpoolu a v ligovém utkání vstřelili Štrasburku čtyři branky. Hosty už ve 20. minutě oslabil vyloučený Ehret, poté Drogba proměnil penaltu, další gól přidal Marlet a v druhém poločase se dvakrát trefil Ferreira.

Na hřišti se objevili tři čeští fotbalisté - domácí Rudolf Skácel a štrasburský zadák Václav Drobný od začátku, v závěru zápasu přišel v týmu hostů na trávník ještě David Kobylík.

Zápas Auxerre - Monako začne ve 20:45.

Francie - 28. kolo
Marseille - Štrasburk 4:0 (47. a 90. Ferreira, 22. Drogba z pen., 39. Marlet), Toulouse - Bordeaux 1:0 (75. Avezac), Auxerre - Monako 0:0.

20. Le Mans 28 4 9 15 20:43 21

Kliknutím se dostanete na podrobné statistiky evropských fotbalových soutěží a 1. fotbalové ligy.