Real přišel o Španělský pohár v prodloužení

Ve španělské lize bojují fotbalisté Zaragozy o záchranu, ale ve finále domácího poháru ve středu večer přemohli slovutný Real Madrid. Čtvrtfinalista Ligy mistrů sice ve druhém poločase vyrovnal na 2:2 zásluhou Roberta Carlose, ale v prodloužení mu uštědřil k.o. Argentinec Galletti.

'Bílý balet' tak musí dál čekat na tuto cennou trofej, kterou získal naposledy v roce 1993, kdy zdolal v rozhodujícím utkání právě Zaragozu. Podobně jako dnes dopadl madridský gigant také předloni, kdy chtěl triumfem v poháru oslavit stoleté výročí své existence, místo toho ale ve finále podlehl La Coruně.

Ve středečním zápase chyběl Realu nejlepší střelec španělské ligy Brazilec Ronaldo, který je zraněný, v brance se objevil náhradní gólman Cesar místo jedničky Casillase. Favorizovaný celek bez nich neuspěl, třebaže šel díky Beckhamově gólu v první půli do vedení.

Oba týmy dohrávaly utkání v deseti - Zaragoza přišla v 67. minutě po druhé žluté kartě o Caniho, na druhé straně byl vyloučen v závěru řádné hrací doby Guti. Zápas na Olympijské stadionu v Barceloně začal minutou ticha za oběti teroristického útoku v Madridu, při kterém zahynulo 200 lidí.

Real Madrid - Real Zaragoza 2:3 po prodl. (1:2)
Branky: 23. Beckham, 48. Roberto Carlos - 29. Dani, 44. Villa z pen., 111. Galletti.