Rubriky:

Evropské ligy

Leeds je zachráněn, vzkázal nový majitel

19. března 2004 19:34 - LEEDS

Nejistota ve fotbalovém Leedsu končí, United mají nového majitele. Anglický klub, jehož dluhy se vyšplhaly až do výše 80 miliónů liber (tedy asi 3,6 miliardy korun), převzala skupina šesti obchodníků v čele s podnikatelem Geraldem Krasnerem. Hráči známého celku se tak nyní mohou plně soustředit na záchranu prvoligové příslušnosti.

 

sports.mweb.co.th

"Leeds United je zachráněn pro fanoušky," řekl Krasner v oficiální prohlášení ve vysílání Sky Sports News. Jednání o převzetí trvalo dva měsíce. Zástupci Leedsu odpoledne navíc oznámili, že dvě z jejich společností byly umístěny pod nucenou správu. Sám klub ale nebyl tímto krokem dotčen.

Do dluhů zabředl Leeds poté, co se v roce 2001 pod vedením Davida O´Learyho probojoval až do semifinále Ligy mistrů. Vedení klubu rozpoutalo mohutné nákupy posil a červená čísla rychle rostla. Zadlužený klub musel přistoupit ke škrtům a snižování mzdových nákladů a hráče zase pustil k vodě. Výsledek? Nyní Leedsu akutně hrozí sestup do druhé ligy. V tabulce Premiér League je poslední...

ČTK, Sport.cz

Zrušit