Rubriky:

Evropské ligy

Ranieri věří, že na lavičce Chelsea zůstane

20. března 2004 14:50 - LONDÝN

Claudio Ranieri se neobává, že by přišel o funkci kouče fotbalistů londýnské Chelsea. Přestože se v tisku už delší dobu spekuluje o tom, že jej na lavičce nahradí současný trenér anglické reprezentace Sven-Göran Eriksson, Ranieri tvrdí, že má plnou podporu majitele klubu Romana Abramoviče i šéfa Chelsea Petera Kenyona.

"O mé budoucnosti se spekuluje už delší dobu," řekl Ranieri po pátečním tréninku před ligovým zápasem s Fulhamem. "Chelsea má jeden z nejlepších kádrů v Evropě, a to je důvod, proč je tolik v centru pozornosti médií," naznačil Ital, jak si celou věc vysvětluje.

"Pamatuju si, že se před sezonou uzavíraly sázky na to, že budu prvním koučem, který dostane vyhazov. Ale sezona vrcholí a já jsem pořád tady," krčil rameny Ranieri. Podle něj nemá vedení klubu důvod, proč jej zbavovat funkce, i když Chelsea ztrácí na ligového lídra Arsenal devět bodů.

"Myslím, že odvádím dobrou práci. Neměl jsem a nemám problémy ani s panem Abramovičem ani s Peterem (Kenyonem)," shrnul Ital. "Jsme druzí v tabulce a postoupili jsme do čtvrtfinále Ligy mistrů. Co víc si přát?" uzavřel Ranieri.

Do Chelsea v létě přijde brankář Petr Čech. Londýnský klub koupil v lednu českého reprezentanta z francouzského Rennes za 13 milionů eur s tím, že přestup se uskuteční až po mistrovství Evropy. Ranieri tento týden v rozhovoru pro klubový televizní kanál prohlásil, že prvním gólmanem zůstane jeho krajan Carlo Cudicini.

ČTK, Sport.cz

Zrušit