Evropské ligy

Real dostal výprask v Bilbau

21. března 2004 06:33 - PRAHA

Druhý propadák za sebou museli strávit fotbalisté Realu Madrid, kteří po porážce ve finále Španělského poháru prohráli i v lize na půdě Bilbaa 2:4. Real dál vede ligu o čtyři body před Valencií. Do čela francouzské ligy se dostal Lyon, který porazil Nantes 1:0.

Real se v Bilbau musel obejít bez zraněného brazilského kanonýra Ronalda. Toho sice zastoupil Raúl, ale na všechno nestačil. Svým druhým gólem v zápase španělský střelec vyrovnal po hodině hry na 2:2, o čtvrt hodiny později však Real dorazil dvěma brankami del Horno.

Real dál vede o čtyři body před Valencií, která může ztrátu snížit v nedělním utkání s Mallorkou.

Španělsko - 29. kolo:
Bilbao - Real Madrid 4:2 (75. a 77. del Horno, 41. Yeste, 44. Urzaiz - 46. a 62. Raúl), La Coruňa - Murcia 1:0 (40. Capdevila), Atlético Madrid - Betis Sevilla 2:1 (52. Paunovič, 68. Torres - 67. Joaquin).

Fotbalisté Lyonu se dostali do čela francouzské ligy, když porazili Nantes 1:0. Jedinou branku vstřelil Brazilec Elber. Ten skóroval v 26. minutě, když do branky se štěstím umístil míč, který gólman Michael Landreau po střele Florenta Maloudy vyrazil.

Brazilec sice při svém pokusu uklouzl a spadl na záda, míč ale přesto brankáře přeletěl. Lyon pak těsné vítězství uhájil, i když v 81. minutě přišel po druhé žluté kartě o vyloučeného Maloudu.

O první místo tak přišlo Monako, které jen remizovalo se Sochaux 1:1. Monacký tým vedl díky penaltě španělského kanonýra Morientese, ale hosté v samém závěru vyrovnali. Zklamání ze ztraceného vítězství prožil na hřišti i český záložník Jaroslav Plašil, který v 72. minutě vystřídal Giulyho.

Lens dohrával zápas v Lille v devíti, ale odvezl si bod. I po vyloučení Senegalce Diopa a Kamerunce Songa v rozmezí několika sekund 55. minuty hosté udrželi nerozhodný stav 1:1.

Stejným výsledkem skončilo utkání Bordeaux - Nice, v němž hřiště kvůli červeným kartám předčasně opustili domácí Celades s Jemmalim a hostující Traore. Předposlední tým z Montpellier dokonce v oslabení zvítězil nad Auxerre: Mezague v 47. minutě proměnil penaltu, ale záhy se poroučel do šaten.

Francie - 29. kolo:
Lyon - Nantes 1:0 (26. Elber), Lille - Lens 1:1 (30. Moussilou - 7. Coridon), Mety - Štrasburk 1:0 (18. Meniri), Monako - Sochaux 1:1 (57. Morientes z pen. - 90. Mathieu), Montpellier - Auxerre 1:0 (47. Mezague z pen.), St. Germain - Ajaccio 1:0 (68. Pauleta z pen.), Bastia - Le Mans 0:0, Bordeaux - Nice 1:1 (39. Jemmali - 11. Laslandes).