Skandál - římské derby se nedohrálo

Jedno z nejprestižnějších utkání italské fotbalové ligy, římské derby mezi Laziem a AS Řím, nebylo dohráno. Fotbalisté stačili odehrát jeden poločas, v němž gól nepadl. Krátce po začátku druhé půle se totiž na stadionu rozšířila fáma, že před stadionem srazilo policejní auto dítě a fanoušci začali dělat výtržnosti. ZPRAVODAJSTVÍ Z EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH LIG

Diváci začali na Olympijském stadionu pálit sedačky a během přerušení hanlivě pokřikovali na přítomné policisty. Rozhodčí Roberto Rosetti proto několik minut diskutoval s hráči a nakonec se rozhodl zápas kvůli bezpečnosti ukončit.

Po pěti zápasech bez vítězství se plného bodového zisku dočkali fotbalisté Interu Milán. V nedělním utkání vyhráli v Anconě 2:0 díky brankám Uruguayce Recoby a Adaniho z druhého poločasu.

Jejich trefy naopak prodloužily neúspěšnou sérii posledního týmu tabulky, který nedokázal zvítězit už v 28. zápase za sebou. Ancona tím vyrovnala nelichotivý rekord Varese z ročníku 1971/72 a dál má na kontě pouze sedm bodů za samé remízy. Inter se v tabulce přiblížil na rozdíl jednoho bodu k páté Parmě.

Reggina vybojovala cennou výhru 2:1 v Modeně a polepšila si ve svém snažení o záchranu v Serii A. Na vítězství se podílel i český obránce Martin Jiránek, David Limberský se v sestavě Modeny neobjevil.

Itálie - 26. kolo:
Lazio - AS Řím 0:0 nedohráno, Chievo - Siena 1:1 (69. D'Anna z pen. - 87. Ventola), Boloňa - Brescia 3:0 (40. Tare, 70. Nervo, 80. Signori), Empoli - Sampdoria Janov 1:1 (90. Rocchi - 18. vlastní Belleri), Modena - Reggina 1:2 (50. Kamara z pen. - 16. Bonazzoli, 45. Di Michele), Lecce - Perugia 1:2 (86. Dalmat - 14. Brienza, 60. Di Loreto), Ancona - Inter Milán 0:2 (61. Recoba, 70. Adani).
Tabulky a statistiky italské ligy najdete zde

Fotbalisté Brém jsou zase o něco blíž zisku titulu v německé lize. V dnešní dohrávce 25. kola porazili Wolfsburg 2:0 a upevnili si svůj náskok v čele tabulky. Druhý Bayern Mnichov, který v sobotu jen remizoval s Herthou Berlín 1:1, ztrácí na Brémy už jedenáct bodů.

Německo - 25. kolo:
Mnichov 1860 - Freiburg 1:1 (58. Agostinho - 10. Coulibaly), Wolfsburg - Werder Brémy 0:2 (75. Klasnič, 85. Micoud).
Tabulky a statistiky německé ligy najdete zde

Divoká přestřelka se strhla v zápase španělské ligy mezi Santanderem a Celtou Vigo. Domácí před přestávkou vedli 2:1, ale na začátku druhého poločasu dvakrát inkasovali z kopačky Mostového. Když pak přidal svůj druhý gól v zápasu Miloševič, vypadalo to s domácími hráči zle. V poslední desetiminutovce se ale trefili Álvarez a Guerrero a srovnali na konečných 4:4.

Fotbalisté Pamplony vděčili za vítězství 2:1 nad Villarrealem dvěma vlastním gólům. Do vedení je dostal v 33. minutě Reina a čtvrt hodiny před koncem si srazil míč do vlastní sítě Alvarez Quique. Villarreal stačil v závěru už jen upravit na 1:2 gólem Riquelmeho.

Španělsko - 29. kolo:
Albacete - Valladolid 2:0 (10. Aranda, 56. Mikel), Pamplona - Villarreal 2:1 (33. vlastní Reina, 72. vlastní Quique - 77. Riquelme), Racing Santander - Celta Vigo 4:4 (17. a 83. Álvarez, 38. a 86. Guerrero - 46. a 61. Mostovoj, 28. a 74. Miloševič), FC Sevilla - Málaga 0:1 (77. Salva), Zaragoza - Espaňol 1:1 (20. Villa - 29. Fredson), Valencie - Mallorca 5:1 (43., 66. a 68. Mista, 56. Baraja, 59. Angulo - 83. Eto z pen.), Barcelona - San Sebastian 1:0 (89. Ronaldinho).