Dva Svěrkošovy góly jen zmírnily debakl s Bayernem

Zřejmě nejlepší zápas v německé lize od loňského přestupu z Ostravy odehrál v sobotu za Borussii Mönchengladbach český fotbalista Václav Svěrkoš. Útočník reprezentační jednadvacítky však dvěma góly pouze zmírnil debakl svého týmu na hřišti Bayernu Mnichov na 2:5.

Václav Svěrkoš

Bavorský celek vedl už 3:0, když krátce po přestávce Svěrkoš využil zaváhání obránců mistrovského celku, nechal za sebou Kuffoura i Sagnola a parádní střelou ze čtrnácti metrů umístil míč do pravého horního rohu. O pár minut později překonal jednoho z nejlepších gólmanů světa Olivera Kahna v brance Bayernu z penalty, kterou soudí nařídil za Sagnolův faul na Broicha.

Svěrkoš se v letošní bundesligové sezoně trefil už sedmkrát. Domácí hráči v závěru ještě pojistili své vítězství dalšími dvěma góly a namočili Mönchengladbach do ještě větších starostí o udržení. Nizozemský brankář Bochumi Rein van Duijnhoven překonal v utkání proti Schalke 04 třicet let starý rekord německé ligy, když na domácí půdě neinkasoval 845 minut. Šestatřicetiletý gólman této mety dosáhl v 10. minutě zápasu a diváci ho odměnili bouřlivými ovacemi. Ve druhé půli však Van Duijnhovenovi překazil radost Kläsener.

Brankáře, jenž předtím kapituloval naposledy loni v září s utkání s Herthou, pak překonal ještě Delura. Bochum prohrála na vlastním stadionu poprvé od porážky s Bayernem z loňského března. Nový rekord má díky Van Duijnhovenovi hodnotu 910 minut. Dortmund stále bez Tomáše Rosického přišel o vedení v Hannoveru sedm minut před koncem, kdy Christiansen proměnil penaltu za Madouniho ruku. Borussia si tak opět zkomplikovala boj o evropské poháry, domácí naopak získali cenný bod ve své snaze o záchranu v lize.

Výsledky - 26. kolo německé fotbalové ligy:
Hansa Rostock - Wolfsburg 3:1 (9. Arvidsson, 34. Max, 37. Möhrle - 26. Quattrocchi), Bayern Mnichov - Borussia Mönchengladbach 5:2 (20. Kuffour, 39. Santa Cruz, 48. Makaay z pen., 87. Hargreaves, 90. Ballack - 54. a 65. Svěrkoš), Bayer Leverkusen - Hertha Berlín 4:1 (29. a 72. Berbatov, 33. a 55. Franca - 7. Marcelinho), Freiburg - 1. FC Kolín n. R. 3:0 (15. Jašvili, 76. Riether, 80. Antar), Eintracht Frankfurt - Mnichov 1860 0:3 (9. Görlitz, 16. Lehmann, 60. Agostino), Hannover - Borussia Dortmund 1:1 (83. Christiansen - 13. Frings), Bochum - Schalke 04 1:2 (24. Meichelbeck - 77. Kläsener, 82. Delura).