AC Milán v italské lize zachránil remízu na poslední chvíli

Až v sedmé minutě nastaveného času utkání s Chievem odvrátili fotbalisté AC Milán hrozbu druhé porážky v této sezoně italské ligy. Na 2:2 vyrovnal z poslední akce zápasu hlavou ukrajinský kanonýr Ševčenko.

Díky jeho dvacáté brance má tým v čele tabulky bezpečný náskok devíti bodů. Do konce soutěže zbývá odehrát sedm kol.

Nedvědův Juventus je už druhý

Až v sedmé minutě nastaveného času utkání s Chievem odvrátili fotbalisté AC Milán hrozbu druhé porážky v této sezoně italské ligy. Na 2:2 vyrovnal z poslední akce zápasu hlavou ukrajinský kanonýr Ševčenko a díky jeho dvacáté brance má tým v čele tabulky bezpečný náskok devíti bodů. Do konce soutěže zbývá odehrát sedm kol.

Na druhé místo se dostali obhájci titulu z Juventusu Turín, kteří si poradili s Modenou 3:1. Dvakrát se trefil Francouz Trezeguet, u jeho gólů vždy asistoval Pavel Nedvěd. Další odchovanec plzeňského fotbalu David Limberský si za Modenu nezahrál.

Juventus předstihl AS Řím, který podlehl doma nečekaně Boloni. Vyrovnávacím gólem sice potvrdil střeleckou formu z posledních týdnů mladý útočník Cassano, ale Albánec Tare v závěru rozhodl o výhře hostů.

Udine s českým univerzálem Markem Jankulovskim v záloze prohrálo na půdě Sieny. Jediný gól zápasu vstřelil norský dlouhán Flo. Před odjezdem na reprezentační sraz neuspěl ani obránce Martin Jiránek, který s Regginou podlehl 0:2 Interu Milán.

Itálie - 27. kolo
Juventus Turín - Modena 3:1 (64. a 84. Trezeguet, 57. Maresca - 67. Marazzina), AC Milán - Chievo 2:2 (80. Pirlo, 90. Ševčenko - 22. Sculli, 39. Perrotta), Parma - Empoli 4:0 (60. z pen. a 63. Gilardino, 37. Barone, 79. Bresciano), AS Řím - Boloňa 1:2 (33. Cassano - 26. Pecchia, 78. Tare), Brescia - Ancona 5:2 (23. a 83. R. Baggio, 30. Mauri, 45. Colucci, 75. Caracciolo - 32. Rapajič, 39. Maini z pen.), Perugia - Lazio Řím 1:2 (49. Brienza - 29. Fiore, 58. Giannichedda), Reggina - Inter Milán 0:2 (41. vlastní Bonazzoli, 90. Adriano), Siena - Udine 1:0 (5. Flo), Sampdoria Janov - Lecce 2:2 (8. a 42. Flachi - 36. Chevanton z pen., 90. Konan).

Francouzští legionáři rozhodli o remíze v souboji Manchesteru s Arsenalem

S napětím očekávaný duel Arsenalu s Manchesterem United v anglické fotbalové lize skončil remízou. Do posledního místa zaplněný stadion Highbury rozjásal na začátku druhého poločasu Henry, jenž si dvaadvacátým gólem upevnil vedení v tabulce střelců.

Obhájce titulu zachránil od porážky v 86. minutě jiný francouzský útočník Saha, který měsíc pauzíroval kvůli bolavé achilovce. Na trávník přišel po hodině hry a v závěru zápasu vstřelil už pátý gól v dresu Manchesteru, za který odehrál v lize po příchodu z Fulhanu teprve sedmý zápas.

Remíza velkých rivalů nahrála druhé Chelsea. Na Arsenal nyní ztrácí sedm bodů a její náskok před Manchesterem vzrostl na pět bodů.

Fotbalisté Liverpoolu získali v boji o místo v předkole Ligy mistrů mírnou výhodu. V Leicesteru dnes uhráli bezbrankovou remízu, zatímco pátý Newcastle, před nímž byli dosud jen díky lepšímu skóre, podlehl kuriózním gólem Boltonu.

Liverpool měl na Walkers Stadium vytrvalou převahu, ale bez zraněného Owena mu chyběl gólový instinkt. Jeho náhradník Milan Baroš měl už ve třetí minutě skvělou šanci, když mu poslal míč za obranu dlouhým odkopem gólman Dudek, ale český útočník ve své nejlepší šanci o kousek minul cíl.

Anglie - 30. kolo:
Bolton - Newcastle 1:0 (4. Pedersen), Leicester - Liverpool 0:0, Arsenal - Manchester United 1:1 (50. Henry - 86. Saha), Blackburn - Portsmouth 1:2 (37. Kerimoglu - 17. Sheringham, 82. Ayegbeni), Charlton - Aston Villa 1:2 (8. Cole - 24. Vassell, 54. Samuel), Chelsea - Wolverhampton 5:2 (78., 87. a 90. Hasselbaink, 4. Melchiot, 70. Lampard - 23. Camara, 58. Craddock), Everton - Middlesbrough 1:1 (78. Radzinski - 83. Job), Manchester City - Fulham 0:0, Southampton - Tottenham 1:0 (64. Delap).

Ve šlágru německé fotbalové ligy padlo neuvěřitelných osm branek

Fotbalisté Brém dlouho tahali v dnešním utkání německé ligy na hřišti třetího Stuttgartu za kratší konec, ale nakonec uhráli v divoké přestřelce remízu 4:4. Bod získal vedoucímu týmu tabulky brazilský kanonýr Ailton, který se 24 zásahy jasně vévodí pořadí bundesligových střelců.

V dnešním utkání jej však zastínil krajan Bordon, který sice hraje v obraně, ale Brémám dokázal vstřelit tři branky. Werder má osm kol před koncem soutěže náskok devíti bodů na obhájce titulu z Bayernu Mnichov.

Zachraňující se Kaiserslautern se v Hamburku musel obejít bez Vratislava Lokvence a prohrál 2:3. Českého útočníka, který se před týdnem blýskl dvěma trefami do sítě Bochumi, vyřadila ze hry střevní chřipka.

Informace ze sobotních zápasů německé Bundesligy:
Dva Svěrkošovy góly jen zmírnily debakl s BayernemZDE
Německo -  26. kolo:
Hamburk - Kaiserslautern 3:2 (30. a 70. Rahn, 46. Romeo - 53. Klose, 79. Christov), Stuttgart - Brémy 4:4 (3., 24. a 49. Bordon, 69. Streller - 13. a 35. Klasnič, 43. a 70. Ailton), Hansa Rostock - Wolfsburg 3:1 (9. Arvidsson, 34. Max, 37. Möhrle - 26. Quattrocchi), Bayern Mnichov - Borussia Mönchengladbach 5:2 (20. Kuffour, 39. Santa Cruz, 48. Makaay z pen., 87. Hargreaves, 90. Ballack - 54. a 65. Svěrkoš), Bayer Leverkusen - Hertha Berlín 4:1 (29. a 72. Berbatov, 33. a 55. Franca - 7. Marcelinho), Freiburg - 1. FC Kolín n. R. 3:0 (15. Jašvili, 76. Riether, 80. Antar), Eintracht Frankfurt - Mnichov 1860 0:3 (9. Görlitz, 16. Lehmann, 60. Agostino), Hannover - Borussia Dortmund 1:1 (83. Christiansen - 13. Frings), Bochum - Schalke 04 1:2 (24. Meichelbeck - 77. Kläsener, 82. Delura).

Real Madrid stále na špici

Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli Sevillu 5:1. V prvním poločase skórovali Argentinec Solari a brazilský kanonýr Ronaldo, po přestávce se trefili Francouz Zidane, španělský obránce Salgado a v nastaveném čase znovu Ronaldo. Nejlepší střelec soutěže má na kontě už 24 branek. Zápas Betisu Sevilla s Barcelonou byl kvůli promočenému hřišti odložen.

Fotbalisté Valencie zvítězili na hřišti Santanderu 3:0 a posunuli se do čela španělské ligy o dva body před Real Madrid. Úřadující šampioni se ale na první místo vrátili, když v nočním utkání rozstříleli Sevillu.

Valencie se dostala do vedení hned z prvního vážného útoku. V 9. minutě jí pomohl vlastním gólem obránce Ayoze, který do branky tečoval střelu Vicenteho. V nastaveném čase prvního poločasu se Vicente prosadil sám a čtvrt hodiny před koncem zpečetil svým druhým gólem výsledek na konečných 3:0. Zápas Betisu Sevilla s Barcelonou byl kvůli promočenému hřišti odložen.

Španělsko - 30. kolo:
Real Madrid - FC Sevilla 5:1 (45. a 90. Ronaldo, 6. Solari, 64. Zidane, 75. Salgado - 59. Baptista z pen.), Vigo - Zaragoza 0:2 (76. Alvaro, 90. Yordi), Valladolid - Pamplona 1:1 (18. Losada - 75. Morales), Málaga - Albacete 1:1 (81. Alonso - 29. Costa), Villarreal - Atlético Madrid 0:0, Santander - Valencie 0:3 (45. a 76. Vicente, 9. vlastní Ayoze), Murcia - Mallorca 2:0 (18. Acciari, 51. Michel), Sociedad - La Coruňa 1:2 (43. Nihat - 11. Pandioni, 90. Rekarde vlastní), Espanyol - Atletico 2:1 (3. a 84. Tamudo - Pachettino vlastní) Utkání Betis Sevilla - Barcelona bylo odloženo.