Jankulovski přihrál v italské lize na vítězný gól

V zahraničních fotbalových soutěžích se dařilo Marku Jankulovskému, který v italské lize přihrávkou pomohl Udine k vítězství na hřišti Regginy. Jan Koller z Dortmundu si v sobotním utkání připsal třináctý gól sezóny. Mönchengladbachu k vítězství nad Roztokem pomohl svou třetí trefou Ivo Ulich.

Celek Udine si díky těsnému vítězství 1:0 na hřišti Regginy udržel sedmé místo v tabulce. Český fotbalista využil v polovině druhého poločasu, kdy už obě mužstva hrála v deseti, chybu Franceschiniho a přihrál Iaquintovi, který dal jediný gól zápasu.

S nervovou soustavou fanoušků si v neděli důkladně pohráli fotbalisté Perugie a Interu Milán. Hosté sice po skvělém sólu brazilského útočníka Adriana šli do vedení, ale předposlední tým italské ligy dokázal skóre v úvodu druhé půle otočit. Po další vydařené akci v závěru vyrovnal třináctou trefou v sezoně Adriano a výhru zajistil favoritovi v 89. minutě devatenáctiletý Nigerijec Martins, který unikl z ofsajdové pasti hráčů Perugie.

Fotbalisté Juventusu porazili ve večerní dohrávce Lazio 1:0. Postaral se o to až dvě minuty před koncem zápasu Francouz Davide Trezeguet, který na poslední chvíli protrhl střeleckou smůlu. Za 'Starou dámu' odehrál celý zápas i Pavel Nedvěd, který se v jejím dresu dočkal vůbec prvního vítězství nad svým bývalým klubem.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:
Perugia - Inter Milán 2:3 (50. Di Francesco, 58. Hubner - 24. a 86. Adriano, 89. Martins), Juventus Turín - Lazio Řím 1:0 (88. Trezeguet), AC Milán - Empoli 1:0 (86. Pirlo z pen.), Parma - Lecce 3:1 (42. a 82. Gilardino, 1. Carbone - 63. Chevanton), AS Řím - Chievo 3:1 (30. Carew, 60. Cassano, 78. vlastní Barzagli - 32. Cossato), Brescia - Modena 0:0, Reggina - Udine 0:1 (76. Iaquinta), Siena - Sampdoria Janov 0:0, Ancona - Boloňa 3:2 (26. a 56. Rapajič, 52. Bucchi - 12. Nakata z pen., 64. Tare).

Koller a Ulich střelci německé ligy

Kollera ocenil Dortmund v sobotním utkání v Hamburku, kde vyhrál 2:0 a v tabulce je dál šestý. Koller skóroval po standardní situaci a udělil tak Hamburku užitečnou lekci. Branku vsítil po Fringsově rohovém kopu a Kehlově přihrávce hlavou. Mönchengladbach si z dalšího přístavního města odvezl rovněž všechny body za vítězství 2:1. Ivo Ulich v Rostocku ve 29. minutě střelou z hranice jedenáctky vyrovnal na 1:1. Tři body hostům zajistil sedm minut před koncem zápasu Van Hout.

Fotbalisté Stuttgartu se stále nevzdávají naděje na přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů a po nedělním vítězství 1:0 ve Freiburgu v tabulce ztrácejí na druhý Bayern Mnichov pět bodů. Naději jim šest kol před koncem soutěže uchoval svým devátým gólem v sezoně Kevin Kuranyi.

Výsledky - 28. kolo:
Freiburg - Stuttgart 0:1 (10. Kuranyi), Hannover - Kolín n/R 1:0 (34. Brdaric), Hertha Berlín - Wolfsburg 1:0 (22. Rafael), Leverkusen - Kaiserslautern 6:0 (38. a 55. Franca, 3. vlastní Wenzel, 22. Berbatov, 34. Lucio, 48. Bastürk), Rostock - Mönchengladbach 1:2 (27. Rydlewicz - 29. Ulich, 83. Van Hout), Frankfurt - Brémy 0:1 (80. Ismael), Bochum - Mnichov 1860 4:0 (26. a 40. Hašemjan, 61. Madsen, 81. Diabang), Hamburk - Dortmund 0:2 (8. Frings, 28. Koller), Bayern Mnichov - Schalke 2:1 (8. a 64. Makaay - 4. Vermant).

Lyon vystřídal Monako

V nejvyšší francouzské fotbalové lize je v čele tabulky Lyon, který po nedělní výhře ve Štrasburku 1:0 na prvním místě vystřídal Monako. To si podle všeho po postupu do semifinále Ligy mistrů vybralo oddechový čas, neboť v sobotu na hřišti Lensu uhrálo jen bezbrankovou remízu.

Jaroslav Plášil na hřiště vyběhl v 81. minutě, kdy střídal kapitána Ludvika Giulyho. Vítězný gól Lyonu dal hned po přestávce Peguy Luyindula, který zužitkoval krásný pas obránce Edmilsona. V obraně poraženého týmu odehrál celý zápas Václav Drobný, záložník David Kobylík nebyl ani na lavičce.

Francouzská liga - 32. kolo
Štrasburk - Lyon 0:1 (46. Luyindula), Lens - Monako 0:0, Ajaccio - Montpellier 0:0, Auxerre - Mety 2:1 (51. Cissé, 64. Kalou - 59. Maoulida), Le Mans - Toulouse 2:1 (12. vlastní Dao, 55. Pancrate - 76. Faure), Nantes - Bastia 1:1 (88. Gillet - 79. Gourvennec), Nice - Paris St. Germain 1:0 (17. Laslandes), Sochaux - Guingamp 2:0 (57. Pedretti, 81. vlastní Ferrier)

Bezbranková remíza Chelsea přiblížila titul Arsenalu

Fotbalisté londýnského Arsenalu se přiblížili k titulu anglického mistra, aniž by kopnuli do míče. Po pátečním skvělém vítězství nad Liverpoolem svěřenci trenéra Arsena Wengera jen sledovali, jak se jejich pronásledovatelé z Chelsea marně pokoušejí dobýt branku Middlesbrough.

Čerství semifinalisté Ligy mistrů jedenáctému celku tabulky gól nedali a museli se spokojit s bezbrankovou remízou. Arsenal má nyní před druhou Chelsea náskok šesti bodů a navíc zápas k dobru. Navíc Chelsea zezadu ohrožuje Manchester United, který se štěstím zdolal Birmingham. Výhru 2:1 zajistil 'Reds' v 78. minutě francouzský útočník Saha, který od lednového přestupu z Fulhamu dal v šesti ligových zápasech šest branek.

Anglická liga - 31. kola:
Manchester City - Wolverhampton 3:3 (25. Anelka, 39. Sibierski, 90. Wright-Phillips - 13. Kennedy, 23. Cort, 78. Camara), Leicester - Fulham 0:2 (66. a 89. John), Blackburn - Leeds 1:2 (90. Short - 2. Caldwell, 89. Viduka), Birmingham - Manchester United 1:2 (39. Grainger - 60. Ronaldo, 78. Saha), Chelsea - Middlesbrough 0:0, Bolton - Aston Villa 2:2 (48. Pedersen, 86. Davies - 18. Crouch, 53. Hendrie), Charlton - Portsmouth 1:1 (8. Bartlett - 65. Ayegbeni).

Barcelona postoupila na třetí místo

Fotbalisté Barcelony vyhráli ve španělské lize na hřišti Valladolidu 3:1 a do neděle se posunuli na třetí místo tabulky. Z bronzového stupínku je sesadila La Coruňa, která porazila Villarreal 2:0. Barcelona, která v domácí soutěži už 13 zápasů neprohrála, se dostala do vedení ve druhé minutě po gólu Savioly. O půl hodiny později argentinský útočník přihrál na hranici pokutového území Ronaldinhovi a Brazilec se z voleje trefil přesně do levého růžku.

V 54. minutě se ale zbytečně nechal vyloučit a poté, co domácí snížili, katalánský tým znervózněl. Pět minut před koncem ale jeho vítězství pojistil svým prvním gólem v sezoně střídající Iniesta. Fotbalisté Deportiva La Coruňa uzavřeli senzační týden, který jim přinesl postup do semifinále Ligy mistrů, vítězstvím 2:0 nad Villarealem.

Španělská liga - 32. kolo
Zaragoza - Valencie 0:1 (70. Angulo), San Sebastian - Murcia 2:0 (65. a 88. Nihat), Betis Sevilla - Mallorca 0:2 (14. Eto'o, 51. Perera), Villarreal - La Coruňa 0:2 (38. Pandiani, 90. Tristán), Santander - Bilbao 1:2 (76. Guerrero - 40. Iraola, 90. Yeste), Espaňol Barcelona - Albacete 1:1 (70. Rodriguez - 21. Redondo), Celta Vigo - FC Sevilla 0:0, Valladolid - FC Barcelona 1:3 (66. Oscar - 2. Saviola, 31. Ronaldinho, 85. Iniesta), Málaga - Atlético Madrid 3:1 (45. a 50. Alonso, 35. Leko - 45. Nano)