Henry zničil čtyřmi góly Leeds

Stále neporažený zůstává v anglické fotbalové lize Arsenal. V předehrávce 34. kola si vedoucí celek tabulky vyšlápl na Leeds, jemuž na vklastním hřišti uštědřil pětibrankový debakl. Čtyřmi brankami se na vítězství 5:0 podílel francouzský reprezentant Thierry Henry.

Thierry Henry

Kanonýři tak před víkendovými zápasy vedou tabulku s náskokem deseti bodů před druhou Chelsea.

Henry, který před týdnem nastřílel tři góly Liverpoolu, načal své galapředstavení ve 27. minutě. Po Gilbertově přihrávce snadno poslal míč pod tělo gólmana Robinsona. Chvíli nato zahrál obránce Leedsu v souboji s útočícím Bergkampem rukou ve vápně a sudí odpískal penaltu, kterou Henry elegantně proměnil střelou doprostřed branky.

Další střelecké hody přichystal téměř 40 tisícům diváků po přestávce. V 50. minutě, opět po Gilbertově vybídnutí, vyrazil k brejku a završil svůj třetí hattrick v barvách Arsenalu. Bouři nadšení pak vyvolala v ochozech jeho čtvrtá trefa: francouzského kanonýra marně stíhal Kelly a Henry lehce přehodil gólmana Robinsona. V letošní sezoně Premier League nasázel už 29 branek.

Anglie - předehrávka 34. kola:
Arsenal - Leeds 5:0 (27., 33. z pen., 50. a 67. Henry, 7. Pires).
Tabulka

Butelle zachránil Metám remízu

Smolný zápas sehráli v páteční dohrávce 26. kola francouzské ligy fotbalisté Guingampu. V deváté minutě si dal vlastní gól brankář Le Crom, ale Dagano dokázal brzy vyrovnat.

V závěru mohl útočník Burkiny Faso rozhodnout z penalty, ale gólman Butelle jeho střelu chytil.