Dortmund roznesl Bayern, Rosický je zpět

S kapitánskou páskou na ruce se po šestitýdenní pauze zaviněné zlomeninou ruky vrátil do sestavy Borussie Dortmund Tomáš Rosický. V utkání s Bayernem Mnichov se sice střelecky neprosadil, Dortmund nicméně díky brankám Ewerthona a Wörnse zvítězil na svém hřišti 2:0 a udržel se v boji o evropské poháry.

Fotbalisté Mnichova po porážce promarnili šanci stáhnout ztrátu na vedoucí Brémy a Werder jim tak může v nedělním utkání s Hannoverem utéct už na rozdíl deseti bodů.

Stejně jako Rosickému se v dresu Dortmundu střelecky nedařilo ani Janu Kollerovi, prosadili se ale další čeští fotbalisté.

Ivo Ulich zachránil gólem na 1:1 v 86. minutě Mönchengladbachu bod v utkání s Herthou Berlín. Vratislav Lokvenc zajistil rozhodující třetí brankou vítězství Kaiserslauternu nad Rostockem, které o další kus přiblížilo jeho tým záchraně v soutěži.

Německo - 29. kolo
Wolfsburg - Freiburg 4:0 (10. Franz, 20. Baiano, 47. Sarpei, 68. Klimowicz), Kaiserslautern - Rostock 3:2 (31. Bjelica, 36. Christov, 74. Lokvenc - 37. a 71. z pen. Rydlewicz), Mönchengladbach - Hertha Berlín 1:1 (86. Ulich - 9. Pinto), Schalke - Leverkusen 2:3 (56. vlastní Nowotny, 76. Hanke - 30. Berbatov, 72. Schneider, 75. Butt z pen.), Dortmund - Bayern Mnichov 2:0 (55. Ewerthon, 61. Wörns), Stuttgart - Frankfurt n. M. 3:1 (44. Kuranyi, 50. Hleb, 80. Bordon - 85. Schur), Mnichov 1860 - Hamburk 1:2 (87. Agostino - 65. vlastní Fernando, 79. Mahdavíkia).
TABULKA

Portsmouth vyzrál po 47 letech na Manchester United

Generace příznivců fotbalového Portsmouthu se těšily na vítězství svých 'hochů' nad Manchesterem United, až se poprvé od roku 1957 dočkaly v 34. kole letošní Premiere League. Nováček soutěže v sobotu zvítězil na svém hřišti zásluhou Steva Stona a vyhoupl se tak ze sestupového pásma.

Hráči Manchesteru si naopak zkomplikovali boj o druhé místo zaručující přímý postup do Ligy mistrů, na druhou Chelsea v tabulce dál ztrácejí tři body.

Portsmouth, který se musí dlouhodobě obejít bez zraněného českého záložníka Patrika Bergra, se většinou bránil, ale hostující střelci neměli přesnou mušku. Naopak v závěru prvního poločasu nedokázali obránci United odklidit míč po LuaLuově křížné střele a Stone z ostrého úhlu překonal gólmana Carrolla.

Chelsea nedokázala odpovědět na páteční pětibrankové vítězství Arsenalu nad Leedsem a po remíze 0:0 s Evertonem ztrácí na první místo devět bodů. Bez branek skončil také zápas Liverpoolu s Fulhamem, což zkomplikovalo svěřencům trenéra Houlliera boj o Ligu mistrů. Liverpool sice udržel čtvrté místo, ale pátý Newcastle ztrácí jen bod a má dva zápasy k dobru.

Branku Fulhamu marně dobývali Vladimír Šmicer, kterého v 76. minutě nahradil Diouf, i střídající Milan Baroš. Liverpool měl nejblíže ke gólu v 50. minutě, kdy domácí Petta zahrál ve vápně rukou. Gerrardův pokutový kop však chytil gólman Van der Sar.

Anglie - 34. kolo
Portsmouth - Manchester United 1:0 (37. Stone), Blackburn - Leicester 1:0 (42. vlastní Dabizas), Wolverhampton - Middlesbrough 2:0 (28. Cort, 62. Camara), Charlton - Birmingham 1:1 (86. Holland - 84. Morrison), Manchester City - Southampton 1:3 (78. Anelka - 55. a 81. Phillips, 34. Beattie), Liverpool - Fulham 0:0, Chelsea - Everton 0:0, Bolton - Tottenham 2:0 (7. Campo, 65. Pedersen).
TABULKA

AC Milán nakonec překvapení nepřipustil

Vedoucí celek italské ligy AC Milán se dlouho trápil, ale nakonec na hřišti Sieny vybojoval očekávané vítězství. O jejich výhře 2:1 rozhodl až deset minut před koncem Brazilec Kaká.

Hostujícího favorita dostal do vedení svým jednadvacátým gólem v tomto ročníku nejlepší střelec Serie A Ukrajinec Ševčenko. Před přestávkou sice vyrovnal z penalty Chiesa, k vítězné brance pak ale pomohlo milánskému týmu předchozí vyloučení Vergassoly.

Itálie - 30. kolo
Siena - AC Milán 1:2 (38. Chiesa z pen. - 26. Ševčenko, 80. Kaká).
TABULKA

Deportivo ztratilo body s Valladolidem

V Lize mistrů se fotbalisté La Coruni probojovali až do semifinále, ve španělské soutěži ale nečekaně ztrácejí body. S Valladolidem, který je šestý od konce ligové tabulky, doma jen remizovali 1:1. Deportivo čeká ještě pět zápasů, ale na vedoucí Valencii ztrácí osm bodů a na druhý Real Madrid šest.

Valladolid se dostal do vedení, když těsně před přestávkou skóroval nejlepší střelec týmu Oscar. Vyrovnání zařídil střídající Djalminha, jehož fauloval v pokutovém území Camineho a sám brazilský fotbalista penaltu proměnil. Další góly v La Coruni už nepadly.

Madridské derby Atlético - Real začne ve 22:00.

Španělsko - 33. kolo
Deportivo La Coruňa - Valladolid 1:1 (56. Djalminha z pen. - 45. Oscar), Bilbao - Zaragoza 4:0 (76. a 90. Yeste, 34. Etxeberria, 58. Del Horno), Atlético Madrid - Real Madrid 1:2 (47. Paunovič z pen. - 4. Solari, 77. Helguera).