Nedvěd a spol. vydřeli bod v Parmě

Až zásluhou chorvatského reprezentanta Tudora si zajistili fotbalisté Juventusu Turín bod za remízu v utkání s Parmou. Italský celek, jehož dres obléká i držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd, má čtyři kola před koncem ligy jasno, že neobhájí titul, a rve se alespoň o druhé místo, zajišťující přímý postup do Ligy mistrů.

Juventus se po remíze dotáhl na AS Řím, ten však ve večerním utkání zásluhou Franceska Tottiho vyhrál 1:0 v Modeně a na druhém místě znamenajícím přímou účast v Lize mistrů má před Juventusem opět náskok tří bodů.

Římané navíc mohou nabrat další body 21. dubna v opakovaném derby s Laziem, které bylo v březnu kvůli výtržnostem diváků předčasně ukončeno.

Na čtvrté místo zajišťující účast v předkole Ligy mistrů se posunul Inter, který zdolal Boloňu 4:2. Milánský celek ukázal, že se obejde i bez kanonýra Vieriho, který se před utkáním pohádal s trenérem Zaccheronim. Italský reprezentant odmítl místo mezi náhradníky a kouč ho k zápasu vůbec nenominoval.

"Trenér mi řekl, že budu na lavičce. Tak jsem mu pověděl, že budu raději trénovat a na zápas se jen podívám," vykládal novinářům po příjezdu na San Siro Vieri, který se ještě zotavuje ze zranění hlavy, do které ho trefil před týdnem jeden z fanoušků Perugie.

Itálie - 30. kolo
Inter Milán - Boloňa 4:2 (32. Recoba, 52. Cannavaro, 54. Stankovič, 70. Martins - 67. a 76. Bellucci), Lazio Řím - Ancona 4:2 (12. a 81. Couto, 73. Fiore, 89. Zauri - 11. Bucchi, 64. Anderson), Parma - Juventus Turín 2:2 (35. Carbone, 80. Gilardino - 78. Di Vaio, 90. Tudor), Chievo - Reggina 0:0, Empoli - Brescia 1:1 (78. Gasparetto - 37. vlastní Ficini), Sampdoria Janov - Perugia 3:2 (45. a 87. Flachi, 38. Diana - 47. Zé Maria, 85. Ravanelli), Modena - AS Řím 0:1 (54. Totti).
TABULKA

Čech vychytal Bordeaux

Do výborné formy se po zranění ruky vrací v Rennes brankář Petr Čech. V 32. kole francouzské ligy pomohl několika skvělými zásahy svému týmu k vítězství 3:1 nad Bordeaux, čisté konto mu pokazil až v 76. minutě Maročan Šamach.

Kontroverzní branka v druhém poločase zajistila fotbalistům Marseille vítězství nad Lille a oživila šance Olympique na postup do evropských soutěží. Marseille, kterou ve čtvrtek čeká první semifinále Poháru UEFA s Newcastlem, vyhrála 2:1. Vítězný gól vstřelil devět minut před koncem střídající Batlles, hosté ale protestovali, že mu míč přihrál rukou španělský útočník Koke. Rozhodčí za protesty vyloučil obránce Chalmeho.

Marseille nyní patří v tabulce francouzské ligy šesté místo. Šest kol před koncem ztrácí na páté Auxerre bod.

Francie - 32. kolo
Rennes - Bordeaux 3:1 (4. Sorlin, 57. Kallström, 69. Frei - 76. Šamach), Marseille - Lille 2:1 (45. Marlet, 81. Batlles - 12. Bodmer).
TABULKA

Newcastle zůstal pátý

Fotbalisté Newcastlu promarnili šanci posunout se na čtvrté místo anglické ligy před Liverpool. V dohrávce 33. kola dnes uhráli na hřišti Aston Villy jen bezbrankovou remízu a jsou dál o skóre pátí. Jejich snahu o vítězství hned v 10. minutě zkomplikoval Andy O'Brien, který dostal červenou kartu za faul na hranici pokutového území.

Anglie - 34. kolo
Aston Villa - Newcastle 0:0
TABULKA

Valencie první jen o skóre

Fotbalisté Valencie vydřeli v utkání 33. kola se San Sebastianem remízu 2:2 až gólem Misty v poslední minutě a španělskou ligu vedou už jen o skóre před trápícím se Realem Madrid.

Fotbalisté Murcie se po roce vrací do druhé španělské ligy. O jejím sestupu rozhodla už pět kol před koncem porážka 0:1 s Betisem Sevilla.

Čtyřmi góly se dnes blýskl záložník Sevilly Julio Baptista, který pomohl pokořit Santander 5:2. Dvaadvacetiletý Brazilec se trefil dvakrát hned v úvodu a další dvě branky přidal brzy po přestávce, když své střelecké představení završil úspěšnou penaltou. V letošní sezóně si vylepšil bilanci na patnáct branek.

Španělsko - 33. kolo
Mallorca - Villarreal 1:2 (45. Eto'o z pen. - 39. Alvarez, 79. Marti), FC Sevilla - Santander 5:2 (5., 8., 48. a 60. z pen. Baptista, 90. Magallanes - 72. Javi Guerrero z pen., 86. Matabuena), Pamplona - Espaňol Barcelona 1:3 (47. Pablo Garcia - 43. Tamudo, 63. Fernandez, 72. Rodriguez), Murcia - Betis Sevilla 0:1 (4. Assuancao), Albacete - Vigo 0:2 (22. Juanfran, 47. Gustavo López), Valencie - San Sebastian 2:2 (73. Vicente, 90. Mista - 65. Alonso, 69. Karpin z pen.), Barcelona - Málaga 3:0 (19. Saviola, 24. Luis Garcia, 35. Cocu).
TABULKA

Brémy remizovaly s Hannoverem

Fotbalisté Werderu Brémy nedokázali v německé lize naplno využít sobotní prohry Bayernu Mnichov v Dortmundu a po bezbrankové remíze s Hannoverem zvýšili svůj náskok v čele tabulky před obhájci titulu jen na osm bodů. Páté místo o skóre před Dortmundem udržela Bochum, která zvítězila v Kolíně nad Rýnem 2:1.

Německo - 29. kolo
Brémy - Hannover 0:0, Kolín n. R. - Bochum 1:2 (54. Podolski - 30. Wosz, 64. Fahrenhorst).