Benfika získala pohár v nastaveném čase

EVROPA

Fotbalisté FC Porto sice vyhráli portugalskou ligu, avšak v neděli nedokázali zdolat houževnatého protivníka Benfiku Lisabon na jejím domácím hřišti. Hostující Porto ve finále Portugalského poháru prohrálo 1:2. Na prohru však fotbalisté Porta rozhodně brzy zapomenou. Nejdříve však musí zvládnout zkoušku mnohem těžší a tou je finále Ligy mistrů proti Monaku.

K zápasu roku Porto nastoupí 26. května. Nedělní finále Portugalského poháru začalo minutou ticha za zesnulého kapitána juniorského výběru Benfiky Bruna Baiaa. Teprve osmnáctiletý hráč zemřel v sobotu, když mu po čtyřdenním komatu selhalo srdce. [celá zpráva]

Diváci se prvního gólu dočkali až v nastaveném čase prvního poločasu, kdy Porto poslal do vedení Brazilec Derlei. Ten mohl v úvodu druhé půle vedení ještě zvýšit, avšak jeho střelu zastavila tyč. Nevyužitá šance fotbalisty portugalského mistra zamrzela o necelé dvě minuty, kdy se prosadil Řek Takis Fyssas.

Fotbalisté Porta se jen těžko vzpamatovávali z obdržené branky, když tu jim v 16. minutě vrazil dýku do zad vlastní hráč. Jorge Costa zfauloval Nuno Gomese a sudí mu nekompromisně ukázal druhou žlutou kartu. Benfika pak měla dost času a psychické síly zápas rozhodnout. O tom, které mužstvo bude slavit zisk Portugalského poháru, nakonec ve 14. minutě nastaveného času rozhodl domácí Simao Sabrosa.

Finále Portugalského poháru
Benfica Lisabon - FC Porto 2:1 po prodl. (1:1, 0:1) Branky: 59. Fyssas, 104. Sabrosa - 45. Derlei.

Trápení Realu Madrid pokračuje

Fotbalisté Realu Madrid v neděli podlehli poslednímu týmu tabulky španělské ligy Realu Murcia. Hvězdný Real se nestačil na hřišti soupeře ani rozkoukat a už inkasoval. Ve čtvrté minutě se trefil Luis García, který do Murcie přišel v létě z Madridu.

Sudí Javier Turienzo Alvarez rozdal v utkání šest žlutých karet a jednu červenou. Tu si ve 36. minutě vysloužil David Beckham. O tři minuty dříve se však ochozy domácího stadiónu otřásly v základech, když García z penalty nedal hostujícímu brankáři šanci a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Nelichotivou čtvrtou porážku v řadě zmírnil v posledních minutách zápasu Guti.

Jeden ze smolných dnů si vybral i klub Atlético Madrid. Fotbalisté se na domácím týmu ujali vedení gólem Nana v 65. minutě. V té chvíli však ještě nic nenasvědčovalo, že se schyluje k "tragédii". V nastaveném čase se totiž dvakrát krátce po sobě prosadil hostující Delio Toledo a otočil výsledek na konečných 2:1 pro hosty.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:
Murcia - Real Madrid 2:1 (4. a 33. García - 92. Guti), San Sebastian - Málaga 1:1 (72. Kovačevič - 64. Duda), Albacete - FC Sevilla 1:4 (68. Parri - 38. Darío Silva, 51. Baptista z pen., 53. Casquero, 90. Hornos), Mallorca - Espaňol Barcelona 4:2 (65 a 86. Jesús Perera, 74. Bruggink, 90. Colsa - 7. z pen. a 26. Tamudo), Osasuna - Bilbao 1:2 (88. Valdo - 47. Yeste, 62. Urzaíz), Atlético Madrid - Zaragoza 1:2 (65. Nano - 90. a 90. Toledo).
TABULKA

Žilina v dohrávce porazila Trnavu

V dohrávaném utkání 30. kola slovenské ligy vyhrál úřadující mistr ze Žiliny nad Trnavou 2:1. Českého brankáře Marka Čecha v brance hostů překonal dvakrát už v prvním poločase Gottwald.

Slovenská fotbalová liga - 30. kolo:
Žilina - Trnava 2:1 (31. a 40. Gottwald - 57. Kriss).
Další zápasy 30. kola - ZDE

Běloruský pohár patří fotbalistům Soligorsku

Roman Trepaškin zajistil v prodloužení fotbalistům Šachťoru Soligorsk zisk Běloruského poháru. Na gól ve finálovém zápase s Gomelem čekali fanoušci až do 113. minuty.