Rubriky:

Evropské ligy

O Baroše se zajímá Aston Villa

21. května 2004 13:13 - PRAHA

Český fotbalový reprezentant Milan Baroš sice v poslední době po zranění za anglický Liverpool nenastupuje, přesto je o něj stále zájem. Na možnost jeho získání se u hráčova agenta údajně informoval další účastník anglické Premier League Aston Villa. Baroš přestoupil do Liverpoolu před třemi lety, a v klubu má smlouvu až do roku 2006.

 

Internet

"Je to čerstvé, funkcionáři Aston Villy mě ohledně Milana kontaktovali," sdělil deníku Sport Barošův agent Pavel Paska. Fotbalistu zpráva překvapila, ale zároveň potěšila. "Zájem z tak kvalitního týmu těší," reagoval třiadvacetiletý hráč.

Baroš dosud odehrál 23 reprezentačních zápasů, v nichž vstřelil třináct branek. Má zlato z předloňského ME hráčů do 21 let a je i v české nominaci na červnový evropský šampionát v Portugalsku. Aston Villa skončila v anglické lize šestá a do pohárových soutěží se nedostala.

Do Liverpoolu přestoupil Baroš v roce 2001 za 180 milionů korun, ale zůstal ještě na hostování v Ostravě. Poprvé nastoupil v anglické lize o rok později v září a hned při své premiéře vstřelil dvě branky do sítě Boltonu.

Loni v září v Blackburnu však Barošovi po ostrém skluzu zlomil Němec Babbel nohu. Po uzdravení se rodák z Vigantic v jarní části do základní sestavy Liverpoolu nedostal, přesto jej trenér českého celku Karel Brückner v nominaci na Euro neopomněl.

Statistiky a tabulky nejen anglické ligy najdete zde: 

ČTK, Sport.cz

Zrušit