Baroš s Bergrem se zapsali mezi střelce

LONDÝN

Čeští fotbalisté Milan Baroš a Patrik Berger se zapsali mezi střelce v 2. kole anglické ligy. Po závěrečném hvizdu však měl důvod k oslavám jen Baroš, jehož Liverpool porazil Manchester City 2:1. Bergrův parádní gól levačkou z voleje Portsmouthu nepomohl. Vlastní branka jeho spoluhráče Unswortha znamenala, že hosté prohráli na hřišti Charltonu 1:2.

Liverpoolská obrana se nechala těsně před přestávkou nachytat Francouzem Anelkou, který býval na Anfield Road doma. Baroš, hrající od začátku v útoku vedle Cissého, však tři minuty po změně stran zužitkoval Gerrardův centr a sám liverpoolský kapitán pak přidal vítězný gól. Naděje hostů osm minut před koncem pohřbila druhá žlutá karta pro Dunneho.

Chelsea s Petrem Čechem v brance vyhrála i druhý zápas, tentokrát na hřišti Birminghamu. Jediným, kdo našel cestu do sítě, byl Joe Cole: stačilo mu na to pět minut po příchodu na trávník v roli náhradníka. Jeho jmenovec Andy Cole pomohl Fulhamu k výhře nad Boltonem dokonce dvěma trefami.

Everton, stále ještě bez zraněného Rooneyho, otočil zápas na hřišti nováčka Crystal Palace především díky dvěma brankám Dána Gravesena. Hosté pak vedení udrželi, i když se museli obejít bez vyloučeného Skota Naybetha. Naopak Bent přidal ještě jeden gól navíc. V poslední minutě proměněná penalta Jamese Beattieho zajistila fotbalistům Southamptonu vítězství 3:2 nad Blackburnem.

Anglická liga - 2. kolo:
Southampton - Blackburn 3:2 (32. Phillips, 74. Svensson, 90. Beattie z pen. - 47. Ferguson, 68. Dickov), Birmingham - Chelsea 0:1 (68. J. Cole), Charlton - Portsmouth 2:1 (23. Euell, 87. Usnworth vlastní - 53. Berger), Crystal Palace - Everton 1:3 (9. Hudson - 20. z pen. a 62. Gravesen, 82. Bent), Fulham - Bolton 2:0 (5. a 82. A. Cole), Liverpool - Manchester City 2:1 (48. Baroš, 75. Gerard - 45. Anelka), Newcastle - Tottenham 0:1 (51. Atouba), Manchester United - Norwich 2:1 (32. Bellion, 51. Smith - 76. McVeigh).