Nový trenér Realu napoprvé uspěl

Premiéra nového trenéra Realu Madrid Mariana Remona se nakonec vydařila. V úterním zápase španělské ligy proti Pamploně mu ji usnadnil anglický záložník David Beckham, který po přestávce z volného přímého kopu vstřelil jediný gól zápasu. V prvním poločase však domácí fotbalisté na San Bernabeu slyšeli neustále pískot 55 tisíc fanoušků.

V sestavě domácího Realu chyběli Zidane, Samuel, Salgado, Guti a navíc si už brzy poranil koleno argentinský záložník Solari. Osasuna naposledy v Madridu v dubnu vyhrála 3:0, ale něco podobného nechtěl slavný Real dopustit. Dostával se do šancí, Raúlova střela ještě skončila na břevně, ale Beckhamova už v síti.

Španělská liga se teprve rozjíždí, a tak se stalo, že první prohrál s posledním. Espaňol Barcelona vyšel naprázdno na hřišti nováčka Getafe, kde si dal Ibarra vlastní gól. O neporazitelnost přišlo i Atlético Madrid na půdě dalšího nováčka v Levante. Zápas Barcelony se Zaragozou je na programu ve čtvrtek.

Španělská liga - 4. kolo:
Real Madrid - Osasuna Pamplona 1:0 (61. Beckham), Albacete - Mallorca 0:0, Betis Sevilla - Bilbao 2:1 (37. Gutierrez, 58. Fernando - 38. Urzaíz), San Sebastian - Santander 0:1 (42. Regueiro), Getafe - Espaňol 1:0 (12. Ibarra vlastní), Levante - Atlético Madrid 1:0 (21. Rivera z pen.), Villarreal - Sevilla 0:0, Malaga - Numancia 4:1 (4. Angel, 8. Wanchope, 20. Amoroso, 90. Luque - 68. López), La Coruňa - Valencie 1:5 (63. Pandiani - 16. Corradi, 35. Di Vaio, 43. Rodriguez, 44. Rufete, 50. Baraja).
Tabulku ligy najdete ZDE

Fotbalisté AS Monako se vyhoupli do čela francouzské ligy, když v sedmém kole porazili Nantes 2:1. Zápas se přitom pro ně nevyvíjel dobře, neboť těsně před přestávkou jim dal gól Rumun Bratu. Tři minuty po změně stran však vyrovnal Švéd Färnerud, v posledním minutě pak zařídil vítězství Kallon ze Sierry Leone a posunul tak Monako před obhájce titulu z Lyonu.

Bastia ztratila svou neporazitelnost v domácím zápase s Bordeaux, přestože v něm vedla. Hosté však v rozpětí sedmi minut dali tři branky. Fotbalistům Olympique Marseille se dál nedaří, finalista Poháru UEFA utrpěl už třetí prohru. V Rennes se o ni postaral švýcarský útočník Frei.

Francouzská liga - 7. kolo:
Rennes - Olympique Marseille 1:0 (57. Frei), Bastia - Bordeaux 1:4 (32. Neé - 33. a 38. Laslandes, 39. Faubert, 82. Chamakh), Caen - Štrasburk 0:0, Istres - Ajaccio 0:1 (24. Chapuis), Lens - Paris St. Germain 2:2 (82. Bak, 86. Hilton - 45. Cana, 77. Pancrate), Mety - Nice 1:1 (80. Tum - 90. Cobos), Monako - Nantes 2:1 (48. Färnerud, 90. Kallon - 45. Bratu), St. Etienne - Auxerre 3:1 (14. a 37. Marin, l2. Ilunga - 90. Mathis), Sochaux - Lille 0:2 (53. Potillon vlastní, 90. Brunel)

Juventus Turín se usadil pevně v čele italské fotbalové ligy, neboť jako jediný vyhrál všechny tři zápasy, dal osm branek a nedostal ani jedinou. V dnešním třetím kole zvítězil na hřišti Sampdorie Janov 3:0. Nejprve Del Piero proměnil penaltu a Švéd Ibrahimovic, který ho ve druhém poločase vystřídal, přidal druhý gól. Připravil ho pro něj únikem po pravé straně Pavel Nedvěd. Výhru pak dovršil Francouz Trezeguet.

Dalším favoritům se nedařilo. Obhájce titulu AC Milán prohrál doma s nováčkem z Messiny 1:2, přestože mu Pancaro zajistil vedení. Na fotbalistech AS Řím ležel stín kontumační prohry s Dynamem Kyjev v Lize mistrů a doma s Lecce, které vede český trenér Zdeněk Zeman, dvakrát prohrávali. Kapitán Totti nedokázal dát gól ani z penalty, ale Cassano s Mancinim zachránili alespoň bod. Inter Milán dokázal otočit nepříznivý vývoj v Bergamu a poprvé v sezóně vyhrál.

Italská liga - 3. kolo:
Bergamo - Inter Milán 2:3 (25. Budan, 84. Pazzini - 54. Stankovič, 79. Recoba, 87. Adriano), Brescia - Lazio Řím 0:2 (28. Rocchi, 45. F. Couto), Cagliari - Siena 2:0 (17. Esposito, 75. Suazo), Chievo - Udinese 0:0, AC Milán - Messina 1:2 (54. Pancaro - 55. Giampa, 59. Zampagna), Palermo - Fiorentina 0:0, Parma - Boloňa 1:2 (57. P. Cannavaro - 12. Locatelli, 20. Petruzzi), Reggina - Livorno 2:1 (8. Bonazzoli, 61. Colucci - 30. Lucarelli), AS Řím - Lecce 2:2 (54. Cassano, 72. Mancini - 40. Bjelanovič, 59. Božinov), Sampdoria - Juventus Turín 0:3 (19. Del Piero z pen., 69. Ibrahimovic, 82. Trezeguet).