Čech v anglické lize pošesté s nulou!

LONDÝN/BERLÍN

Expertem na čistá konta se stal fotbalový brankář Petr Čech z Chelsea. V anglické lize v sedmém kole už pošesté neinkasoval a se spoluhráči se mohl radovat z vítězství 1:0 v Middlesbrough. Mužstvo, které ve čtvrtek sehraje v Ostravě s Baníkem odvetu 1. kola Poháru UEFA, pokořil deset minut před koncem útočník Didier Drogba z Pobřeží slonoviny.

Petr Čech

Kouč Middlesbrough Steve McClaren musel změnit své plány už před zápasem, když žaludeční potíže vyřadily slovenského reprezentanta Szilárda Németha a natažený sval znemožnil start Riggotta. Během utkání se navít zranili další tři hráči a museli střídat: útočníci Viduka, Job a záložník Parlour.

Hned zkraje Middlesbrough musel čtvrt hodiny bránit jen v deseti, protože Nizozemec Hasselbaink si po srážce s bývalým spoluhráčem z Chelsea Terrym musel nechat sešít ránu na hlavě. Ani čisté gólové šance však hosté neproměnili, nejvíce z nich měl Drogba. V závěru ale svá zaváhání napravil a po chytrém přímém kopu Lamparda zahraném na hranici šestnáctky zápas rozhodl.

Milan Baroš dostal v dnešním duelu Liverpoolu s Norwichem potřetí v sezóně anglické ligy šanci v základní sestavě a podruhé dal gól. Trenér Rafael Benítez postavil všechny tři útočníky, kteří jinak soupeří o dvě místa a tah se mu vyplatil. Každý z nich se trefil a dohromady se postarali o výhru 3:0.

Místo zraněného Gerrarda převzal režisérskou taktovku Španěl Xabi Alonso a podle pozorovatelů předvedl výborný výkon. Barošovi nejdřív přihrál do jasné šance, ale český útočník otevřel skóre až po Hamannově přihrávce. Z hranice šestnáctky nedal přízemní střelou k tyči brankáři soupeře šanci.

Vedení v lize převzal Arsenal, který ve své jízdě neporazitelnosti už stojí před milníkem 50 zápasů. Chybějí mu k němu tři neprohrané duely. Manchester si polepšil už na třetí místo. Na půdě Tottenhamu mu nejtěsnější výhru zařídil z penalty Van Nistelrooij, který potrestal faul na irského obránce O'Shea, který znovu nastoupil v záloze.

Anglická liga - 7. kolo:
Middlesbrough - Chelsea 0:1 (81. Drogba), Aston Villa - Crystal Palace 1:1 (36. Hendrie - 6. Johnson), Fulham - Southampton 1:0 (24. Radzinski), Liverpool - Norwich 3:0 (23. Baroš, 26. García, 64. Cissé), Manchester City - Arsenal 0:1 (14. Cole), Newcastle - West Bromwich 3:1 (70. Kluivert, 78. Milner, 86. Shearer - 87. Horsfield), Tottenham - Manchester Utd. 0:1 (42. Van Nistelrooij z pen), Bolton - Birmingham 1:1 (16. Džajdí - 49. Izzet).
20. Crystal Palace70256:142

Fotbalisté Mönchengladbachu přišli v dnešním zápase německé ligy s Rostockem o jasnou výhru a spílají za to českému záložníkovi Ivo Ulichovi, kterého jindy velebí za skvělé přihrávky. Borussia ztratila vedení 2:0 a musela se spokojit s remízou 2:2.

V sestavě nastoupil i Marek Heinz, ale z obou branek se radoval jeho kolega z útoku Neuville. Ulich mohl po přestávce soupeře dorazit třetím gólem, ale sám před brankářem z pár kroků vystřelil přímo do jeho náruče. O chvíli později Ital Di Salvo snížil a za dalších sedm minut vyrovnal. Připletl se do toho i Ulich, který ve vlastní šestnáctce odkopl míč přímo na kopačku soupeřova útočníka a ten z devíti metrů nezaváhal.

Radost ze svého výkonu neměl ani Jiří Štajner. V útoku Hannoveru stihl za 80 minut pouze připravit šanci pro Španěla Christiansena, než jej vystřídal Američan Mathis. A tři minuty po svém příchodu rozhodl gólem o těsné výhře nad trápícím se Schalke.

Čich na střídání měl i kouč mistrovských Brém Thomas Schaaf, který o přestávce poslal v Bochumi na hřiště hlavičkáře Kloseho a ten se mu vrchovatě odměnil. Na první gól přihrál a pak své galapředstavení gradoval až k hattricku za devatenáct minut.

Jeho bývalý parťák z útoku Kaiserslauternu Vratislav Lokvenc si v dresu domácích o podobném kousku mohl nechat zdát, dostal se do jediné šance. Aktivnější byl Filip Trojan, který přišel na poslední půlhodinu, nahrál na vyrovnávací branku a ještě z přímého kopu nastřelil tyč.

Ligu vede Wolfsburg, který se štěstím porazil Kaiserslautern gólem z poslední minuty. Naopak ve šlágru kola si Stuttgart poradil s Leverkusenem s přehledem 3:0.

Německá liga - 6. kolo:
Bayern Mnichov - Freiburg 3:1 (19. Makaay, 45. Frings, 72. Ballack - 3. Sanou), Hannover - Schalke 1:0 (83. Mathis), Bochum - Brémy 1:4 (68. Knavs - 70., 87. a 89. Klose, 54. Borowski), Mönchengladbach - Rostock 2:2 (18. a 30. z pen. Neuville - 52. a 59. Di Salvo), Wolfsburg - Kaiserslautern 2:1 (13. Petrov, 90. Klimowicz - 82. Jancker), Stuttgart - Leverkusen 3:0 (12. Lahm, 42. Stranzl, 90. Meissner z pen.), Norimberk - Bielefeld 1:2 (76. Kiessling - 18. Vata, 64. Owomoyela).