Nedvěd trefil tři body pro Juventus

Bývalý kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd v sobotu pomohl Juventusu k plnému bodovému zisku v domácím zápase v Messinou. Nedvěd vstřelil v 55. minutě druhou branku domácích. Hosté stačili ještě korigovat gólem Zampagny.

Nedvěd se v šesti zápasech této sezóny italské nejvyšší soutěže trefil podruhé.

Fotbalisté AC Milán se vydali na stíhací jízdu za Juventusem Turín. Po výhře v Cagliari se vyhoupli na druhé místo, na lídra ztrácejí stále tři body. Na třetí příčku se posunulo Chievo, které dobylo římský Olympijský stadion.

Zabral i druhý milánský klub Inter, v jehož dresu se opět zaskvěl Brazilec Adriano. Do sítě Udine vstřelil dva góly, jeden hezčí než druhý a vydláždil svému týmu cestu k výhře 3:1. Brazilský stroj na góly otevřel skóre trestným kopem z 30 metrů, o čtyři minuty se fanouškům ukázal jako skvělý driblér.

Výsledky 6. kola:
Juventus - Messina 2:1 (26. Zalayeta, 55. Nedvěd - 69. Zampagna). Boloňa - Bergamo 2:1 (34. Bellucci z pen., 60. Amoroso - 12. Budan), Brescia - Parma 3:1 (25. Di Biagio, 28. Caracciolo, 47. Mannini - 11. Gilardino), Cagliari - AC Milán 0:1 (19. Pirlo), Fiorentina - Siena 0:0, Inter Milán - Udine 3:1 (7. a 11. Adriano, 57. Vieri - 50. Mauri), Lazio Řím - Chievo Verona 0:1 (72. Brighi), Lecce - Palermo 2:0 (49. a 80. Vučinič).
TABULKA

Španělsko

Real Madrid po dvou prohrách ztratil body i v Seville, kde s místním Betisem zvládl pouze remizoval, když Ronaldo  v 65. minutě srovnával na 1:1.

Hráči Betisu se strhujícím úvodem vyčerpali a ve druhém poločase přenechali aktivitu Realu. Ten se také dočkal vyrovnání, když si Ronaldo narazil se Zidanem a teprve druhým gólem v sezoně vyrovnal. Bílý balet ovšem ani v sedmém zápase sezony nevstřelil víc než jednu branku.

Odvěký rival Realu naopak nezaváhal. FC Barcelona v městském derby porazil Espaňol na jeho hřišti 1:0 a nadále vedou tabulku. Zápas rozhodl portugalský reprezentant Deco, který vstřelil jediný gól už v desáté minutě. Svěřencům Franka Rijkaarda dokázali od začátku soutěže vzít body pouze hráči Atlétika Madrid.

Výsledek - 7.kolo: Betis Sevilla - Real Madrid 1:1 (31. Oliveira - 65. Ronaldo), Espaňol - Barcelona 0:1 (10. Deco), Numancia - Levante 1:3 (85. Molina - 30. Mačev, 59. Sergio García, 64. Nacho), Mallorca - Villarreal 1:1 (18. Luis García - 22. Forlán), Bilbao - Málaga 1:0 (33. Urzaiz), Zaragoza - San Sebastian 2:1 (31. Villa, 66. Savio - 36. Karpin z pen.), Atlético Madrid - Santander 1:0 (8. Torres), Pamplona - Albacete 3:2 (20. Punal, 40. Valdo, 65. D. López - 42. Buades, 51. P. Redondo). TABULKA

Francie

Fotbalisté Lille drží ve francouzské lize krok s vedoucím Lyonem i po desátém kole. V sobotním utkání zvítězili pošesté za sebou, Bastii porazili díky brance střídajícího Dernise z 82. minuty 2:1 a mají 22 bodů stejně jako obhájci titulu.

Ze třetího místa na čtvrté kleslo Monako, které remizovalo 1:1 v Metách. O vítězství připravil hosty, za něž odehrál závěrečných 20 minut záložník Jaroslav Plašil, sedm minut před koncem Senegalec Gueye.

Ještě horší generálku na třetí kolo Ligy mistrů zažili hráči Paris St. Germain. Pařížané prohráli v Nantes 0:1 gólem z penalty, kterou proměnil v poslední minutě Savinaud.

PSG tak zůstalo před pohárovým soubojem s Portem na šestnáctém místě tabulky. Střelcům ve francouzské lize vévodí Brazilec Lucas, který dnes zajistil Ajacciu dvěma trefami remízu 2:2 se Štrasburkem. Celkem má na kontě šest branek. Jeho krajan Ilan se blýskl v Sochaux, jemuž vystřílel hattrickem jasnou výhru nad Rennes.

Výsledky 10. kola:
Ajaccio - Štrasburk 2:2 (47. a 74. Lucas - 28. Pagis, 65. Niang), Bordeaux - Istres 2:2 (38. Riera z pen., 57. Meriem - 9. Montano, 62. Sajfí), Lille - Bastia 2:1 (4. Bodmer, 82. Dernis - 22. Saada), Nantes - St. Germain 1:0 (90. Savinaud z pen.), Mety - Monako 1:1 (83. Gueye - 57. Adebayor), Nice - Toulouse 1:0 (26. Jarjat), Sochaux - Rennes 3:0 (25., 60. a 76. Ilan).

Anglie

Dělbou bodů skončil nedělní zápas anglické fotbalové ligy mezi Charltonem a Newcastlem, který tak promarnil šanci posunout se v tabulce na čtvrté místo. Hosty poslal do vedení na konci prvního poločasu Velšan Bellamy, záhy po přestávce vyrovnal Jamajčan Lisbie.

Výsledek 9. kola:
Charlton - Newcastle 1:1 (51. Lisbie - 39. Bellamy).
TABULKA

Německo

Fotbalisté Wolfsburgu prohráli v 8. kole v Hannoveru 0:3 a přišli o vedení v německé lize. Dvěma góly je z čela tabulky srazil Schröter a Wolfsburg nyní na druhém místě zaostává za Stuttgartem o dva body.

Výsledky 8. kola:
Hannover - Wolfsburg 3:0 (7. a 64. Schröter, 90. Stendel), Mönchengladbach - Kaiserslautern 2:0 (53. a 78. Neuville).