Čech poprvé prohrál v anglické lize

První prohru při své štaci v anglické Premiere League si na konto připsal brankář Petr Čech. Gólman londýnské Chelsea Petr Čech inkasoval v duelu s Manchesterem City z penalty a jeho neprůstřelnost se zastavila na 460 minutách. Chelsea ztrácí po devíti kolech soutěže na vedoucí Arsenal pět bodů.

Petr Čech

V anglické lize se o víkendu dařilo Milanu Barošovi. Jeho Liverpool prohrával po půlhodině na hřišti Fulhamu 0:2 a přesto se nakonec radoval z výhry.

Nejlepší kanonýr nedávného EURA vyrovnával na 2:2 a v 90. minutě byl střídán Chorvatem Biščanem, který ještě stihl skórovat. Druholigový West Ham s Tomášem Řepkou v obraně prohrál 0:1 na hřišti Qeens Park Rangers a je šestý.

Nedvěd rozhodl utkání s Messinou

Nedávný kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd rozhodl o vítězství svého Juventusu 2:1 nad Messinou v zápase, jenž byl vzhledem k vývoji italské ligy nečekaným šlágrem šestého kola.

Messina byla před utkáním překvapivě na druhém místě tabulky s dvoubodovým odstupem na turínský velkoklub. Svým druhým gólem v soutěži zvyšoval Nedvěd v 55. minutě na 2:0, hosté pak už jen snížili.

Marek Jankulovski hrál po vypršení trestu za vyloučení celý zápas proti milánskému Interu, prohře 1:3 na jeho hřišti však nezabránil. Lépe se dařilo jeho reprezentačnímu kolegovi z obrany Tomáši Ujfalušimu.

V dresu Fiorentiny vedl defenzívní čtveřici ke druhému čistému kontu za sebou, od agentury ANSA dostal ze svého týmu zároveň se dvěma spoluhráči nejlepší známku. V brance druholigových Benátek tentokrát na rozdíl od minulého kola chyběl Martin Lejsal.

Koller i Rosický vyfasovali žlutou

Obrana Auxerre i s René Bolfem při výhře 3:0 nad Lens počtvrté v sezóně udržela čisté konto. Bolfův tým tak vyhnal ze třetího místa tabulky Monako, za které odehrál Jaroslav Plašil závěrečných 20 minut remízového zápasu v Métách.

Jan Koller i Tomáš Rosický si ze Stuttgartu vezou žlutou kartu, jejich Dortmund dvougólovou prohru. Koller se v prvním poločase dostal ke dvěma nebezpečným hlavičkám a ještě blíž ke gólu měl Rosický, jehož střelu z osmnácti metrů zastavil na brankové čáře obránce Stranzl.

V příštím kole hraje Dortmund s jedním z předsezónních favoritů bundesligy Hamburkem, jenž po prohře s Bielefeldem, při níž asistoval David Jarolím, klesl na ligové dno a vyměnil trenéra. Zkušeného Toppmöllera střídá bývalý reprezentant Doll.

Petrohrad opět ztratil

Ve finiši ruské ligy ztrácejí fotbalisté Petrohradu pracně vybudované pozice. Už tři zápasy nevyhráli a klesli na třetí místo. V Kazani nastoupili bez šesti hráčů základní sestavy, nastoupit musel dokonce Radek Šírl, jenž po nedávné operaci kolene odehrál plných 87 minut.

Celý zápas absolvovali Pavel Mareš a Jan Flachbart, druhou půli i Martin Horák. V dresu domácích se objevil na hřišti jen Jiří Novotný: jeho kolega z obrany Adam Petrouš má problémy s třísly, nehráli ani Richard Dostálek a Tomáš Čížek.

V Rakousku vyhráli vídenští rivalové Austria a Rapid shodně 2:0. V dresu Rapidu sehrál nevýrazný zápas Tomáš Došek, Štěpán Vachoušek s Liborem Sionkem spálili po jedné šanci Austrie. Po Vachouškově rohu padl druhý gól jeho týmu.

Horváth si připsal čtvrtý gól

Ajax překvapivě poprvé v sezóně prohrál v nizozemské lize doma s Heerenveenem. Tomáš Galásek i Zdeněk Grygera léčí šrámy z reprezentačních zápasů a v sestavě chyběli.

Premiéra na lavičce Panathinaikosu trenérovi Zdeňkovi Ščasnému příliš nevyšla. Jeho svěřenci ztratili první body v letošním ročníku řecké ligy po bezbrankové remíze s Egaleo. I tak však stále vedou tabulku o bod před Olympiakosem Pireus.

V Japonsku se počtvrté trefil Pavel Horváth, jeho Vissel Kóbe porazil 2:0 Ósaku i díky jím proměněné penaltě.