Rubriky:

Evropské ligy

Chovanec si angažmá ve Varšavě rozmyslel

22. října 2004 15:41 - VARŠAVA

Český trenér Jozef Chovanec nakonec nepovede polský fotbalový klub Legia Varšava. Oznámil to mluvčí klubu Jacek Bednarz. Přestože Chovanec již údajně souhlasil s podmínkami svého působení ve Varšavě, nakonec si podle zástupců Legie angažmá rozmyslel.

 

archiv

"Dnešního dne klub definitivně ukončil jednání s panem Jozefem Chovancem," píše se na internetových stránkách Legie. Přitom prý ještě ve středu po dlouhém jednání, setkání v Praze a diskusi o podmínkách, které si Chovanec stanovil, klub s trenérem uzavřel dohodu.

"Pan Chovanec akceptoval podmínky smlouvy a dnes měl nastoupit do práce ve Varšavě. Přes uzavřenou dohodu ale nepřijel, o čemž nás informoval jeho manažer," uvádí se dále na stránkách klubu. Chovancův manažer Julius Bielik prý uvedl, že s odchodem trenéra do Varšavy nesouhlasila jeho manželka.

Chovanec ČTK telefonicky potvrdil, že ho k odmítnutí Legie vedly rodinné důvody, a vyvrátil spekulace, že by dostal lepší nabídku jinde. "Momentálně o žádné trenérské angažmá neusiluji. To však neznamená, že se to nemůže změnit," řekl Chovanec, který zastává funkci sportovního ředitele Marily Příbram.

V Polsku byly Chovancovy námluvy tématem

Chovanec měl začít fotbalisty Legie trénovat již počátkem října. Více než dva týdny polská média s napětím sledovala jednání mezi klubem a českým trenérem. Pravidelně informovala o podrobnostech smlouvy, podle které měl Chovanec například brát 15 000 eur měsíčně, tedy v přepočtu téměř půl miliónu korun.

O čtyřiačtyřicetiletém Chovancovi, někdejším kouči české reprezentace, který nyní zastává funkci sportovního ředitele Marily Příbram, se v poslední době hovořilo také jako o údajném kandidátovi na trenérské posty v Crvene Zvezdě Bělehrad či ve Spartaku Trnava.

ČTK

Zrušit