Šachtar vyhrál finále Ukrajinského poháru, raduje se i Hübschman

Kyjev

Fotbalisté Šachtaru Doněck včetně českého záložníka Tomáše Hübschmana vyhráli podruhé v řadě Ukrajinský pohár. Ve finále zdolali městského konkurenta Metalurg Doněck 2:1 v prodloužení a trofej získali celkově poosmé. Český reprezentant ve finále nenastoupil.

Šachtar se dostal do vedení ve 23. minutě, kdy se na hranici pokutového území uvolnil a tvrdě vypálil Brazilec Teixeira. Ve druhé půli ale Metalurg srovnal díky střele Morozjuka z přímého kopu.

Po prodloužení se na Olympijském stadionu v Kyjevě přece jen radoval favorizovaný Šachtar, o jehož vítězství 2:1 rozhodl obránce Kucher ve 104. minutě. Šachtar může ve čtvrtek v závěrečném ligovém kole získat double, pokud se mu podaří uhájit dvoubodový náskok v čele tabulky před Dynamem Kyjev.

Metalurg Doněck - Šachtar Doněck 1:2 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 69. Morozjuk - 23. Teixeira, 104. Kucher.